Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı DİRİLİŞTE ESKİLERE YENİ UNVAN SIRADA… 19.02.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

DİRİLİŞTE ESKİLERE YENİ UNVAN SIRADA…

BÜYÜK AĞABEY; Temsil Noktasında, Vilayetlerimizin REİSLERİNİ topladığı geçtiğimiz 2019 yılının Eylül ayı toplantısında;  ATİ’ye (Geleceğe) yönelik olarak Teşkilatlarının En Büyüğünden en ücra noktasına kadar; aynen şu önemli mesajı veriyordu Liderlik unvanının getirisiyle talimat ve direktif olarak: “KONGRELERİMİZ YENİDEN DİRİLİŞ ŞÖLENLERİNE ÇEVİRMENİZİ İSTİYORUM…” Buradaki en önemli ayrıcalıkta kongrelerde Değişimlerin-Yeniliklerin-Yenilenmenin gerekliliğini altına önemli çiziyordu. Ki, Siyasi ve Stratejik anlamda; DURMAK YOK YOLA DEVAM diyordu…
Lider önemli bir ayrıcalığında altını çizmeyi ihmal etmemişti 5-6 ay kadar önceki o toplantıda; O’ da Ahde-Vefa… İşte tamda bu kısmı o mesajla birlikte Halef-Selef noktasında ESKİLERE’de gün doğmasını gündeme taşıdı.  Konuya dair Siyaset Yazan-Çizen-Yorumlayan olarak, DEĞERLERE sözümüz yokta;  Teşkilatların en Diri ve En Verimli dönemlerinde Ağır Ağabeye-Büyük Ağabeye; Kıymette Paha Lidere rağmen; Umutların en önemli zamanında Teşkilata-Halka rağmen YİTİK yaşayan Yaşatanlara; doğan ilk fırsatta; Atanmış-Seçilmiş Sıfatı farklılık arz eden birilerinin de; Dünkü Verimliliği Körelten çalışmalarda sanki Katkıları Yokmuşçasına Başarıdan Arınmış Referanslarıyla birlikte; çeşitli vesilelerle Teşkilatta Yarınlar adına PAYE-UNVAN verilebileceğinin önemli işaretlerinin kamuoyuna yansıması;  Teşkilat içeriğinde ki enerjisi yüksek olan Dirlikte-Bütünlüklerin körüklenerek Beklenen Sorunu gündeme taşımaya şimdiden başladı. Tabi ki doğal olarak Siyasi Kulislere hemen “Eskilere rağbet olsaydı Bit Pazarına Nur Yağardı”  sözünün dillendirilmesine gerekçe oldu. Siyaset adına bizi üzdü. Yenilik adına bizi üzdü. “Emek En Yüce Değer”e Yönelik, evinden-eşinden-aşından zaman ayırarak mücadele verenler adına bizi üzdü. Tabi ki; kişisel olarak özelimde sevdiğim önemsediğim Büyük Ağabey adına Stratejik olarak yarınların işaretinin buradan verilmesine Değer-Kıymet olarak-Böyle mi Diriliş olacak diye bizi üzdü daha ötesi değil… Yoksa takdirde onların Teşkilatlarda onların… Bu vesileyle Eylül 2019 da ki  Toplantıda Büyük Ağabeyin verdiği DİRİLİŞ mesajından bir bölümünü hafızalarımızı tazelemek  ve anlaşılır doğru yorumlar adına YANKI müdavimlerine bir kez daha paylaşımımı gerçekleştiriyorum.
 
BÜYÜK AĞABEYİN MESAJINI BİR KEZ DAHA  İYİ OKUYUP İYİ ANLAYALIM İYİ DEĞERLENDİRELİM
 
"Milletimizden aldığımız güçle, teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla 'durmak yok yola devam' diyerek mücadeleyi sürdürüyoruz. Sizlerin de kendi illerinizde ve görev alanlarınızda benzer bir mücadelenin içinde olduğunuza inanıyorum. Buradaki her bir arkadaşımın en büyük meselesi, sorumluluğunu üstlendiğimiz kutlu davaya hizmet etmek, şahsiyetimizle, siyasetimizle, duruşumuzla, icraatımızla milletimizin gönlünü kazanmaktır. Her kongremizin her milletvekili ve belediye başkanlığı seçimini, her görevlendirmeyi işte bu özelliğimizin yeni bir tezahürü olarak gerçekleştirdik. 7'nci Olağan Büyük Kongremize de aynı anlayışla gideceğiz. AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de daha da sıklaştıracağız. Kuruluşundan bugüne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı bu safın dışında bırakmayacağız, ahde vefayı asla ihmal etmeyeceğiz” şeklinde devam ettiği sözlerine  Büyük Ağabey; Yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadroları tahkim edeceklerini ifade ederek şunları konuşmasına şu sözleri ilave etmişti yazıma konu kısmında "Oranın en itibarlı en gayretli en azimli en birikimli en dinamik isimlerini partimizin yönetim kademelerine kazandıracağız. Beldede, ilçede, ilde ve genel merkezde. Gerek genel merkezimizin yapacağı çalışmalar gerek teşkilatlarımızdan gelecek teklifler gerekse diğer destekleyici faaliyetlerle bu isimleri bulup çıkarmakta kararlıyız. Ana kademe, kadın ve gençlik kolları olarak şehirlerimizde ne kadar güçlü olursak seçim dönemlerinde o kadar başarılı oluruz."
YARIN: Büyük Ağabey CUMHUR İTTİFAKI İÇİN NE DEMİŞTİ?

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ