Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı  DİRİLİŞTE ESKİLERE YENİ UNVAN SIRADA… 2 20.02.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı 

DİRİLİŞTE ESKİLERE YENİ UNVAN SIRADA… 2

Dün yazdığım gibi, YANKI köşemin “Dirilişte Eskilere YENİ Unvan Sırada” başlıklı devamlı yazımın ilk bölümünü kaçıranlar için dip not vermek istiyorum bilgilendirme adına; İktidar Partimiz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Eylül 2019’un ilk günlerinde yaptığı genişletilmiş İl Başkanlar toplantısına katılıp burada konuşma yaparak yarınlara yönelik, bilhassa da önümüzdeki süreci- yani o günden bugünleri yarınlar olarak göstererek, İl-İlçe Kongreleri için önemli mesajlar içeren TOPLUMUMUZA ve Parti Teşkilatlarına yaptığı konuşmasında derin açıklamaları günlerce konuşulmuştu. Bu konuşmalara açıklamalara yönelik olarakta Teşkilatlarına  “KONGRELERİMİZ YENİDEN DİRİLİŞ ŞÖLENLERİNE ÇEVİRMENİZİ İSTİYORUM” Talimatını-Direktifini vermişti BÜYÜK AĞABEY. Ayrıca, Büyük Ağabey, Aşağı yukarı 6 ay önce yapılan bu toplantıda 2023 Türkiye’si için Cumhuriyetimizin 100:yılına yönelik Parti Teşkilatları için yapılacak kongrelerde; Siyasi Strateji olarak Rönesans’ı; dolayısıyla; Değişimlerin-Yeniliklerin Yenilenmenin işaretini verirken, teşkilatlarıyla örtüşen o meşhur sözü DURMAK YOK YOLA DEVAM’ı; Pek tabii de; EMEK EN YÜCE DEĞER’den yola çıkarak; Teşkilatlarında önemle verimlilik adına Büyüklü-Küçüklü KATKI koyanları unutulmaması adına da; Ahde-Vefa’ya dikkat çekmişti.
İşte tamda bu noktada, Lider’den Ahde-Vefa işaretini alan fırsatçılarda, partilerin ektiklerini biçtiği seçim dönemlerinde; İktidarın tanıdığı tüm velinimetleri (hizmet-güç manasındaVerimlilikleri kullanamayan-Beceriksizlerin kendi adlarına olduğu gibi partilerine de Yitikleri-Kayıpları yaşatmış insanları; yep yeni parti içerisinden çıkmış ve partiye ilgi duyan hizmeti önemseyen ve bulunduğu toplumda önemle karşılığı bulunan isimlerin ilgilerini; yine görev tevdilerinde önemi yüksek oranda ki çalışmaları ayrımsız kamuoyumuzun her katmanında ilgi uyandırması haliyle tabiri yerindeyse fırsatçıları yarınlar adına ürküttü. Çünkü çok olsun hepimizin olsun yerine az olsun bizim olsun mantığını ilke edinmişlerdir. Bu nedenle de görevlerini Aman Önümüz Kesilir anlayışıyla REFERANS MANEVRA devreye girmiştir DİRİLİŞ’ in ardına sığınılarak. Hasılı birileri de bu işe çanak tutuyor aman apoletim aman koltuğu gider düşüncesiyle… Velhasılım Büyük Ağabeyin sözleri birilerince hep bana rab bana anlayışıyla Ahde-Vefa fırsatçılığında körler badem gözlüdür’ ü yepyeni ÜNVANLAR için hazırlıyorlar… Umarız, Kişisel olarak Kıymette Paha gördüğüm Büyük Ağabey 2023 hazırlığında ki bu çıkışları alevleri sızıntıları fark eder. Bu nedenle de diyorum ya; BÜYÜK AĞABEYİN MESAJINI BİR KEZ DAHA  İYİ OKUYUP İYİ ANLAYALIM İYİ DEĞERLENDİRİRİN” DİYE…
Bu anlamda manada bugünkü yazımı noktalarken; Büyük Ağabeyin CUMHUR İTTİFAKI İÇİN NE DEMİŞTİ? Aynı toplantıda hep beraber bir okuyup anlayalım:
 
CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜK TÜRKİYE İTTİFAKI’NIN LOKOMOTİFİDİR”

CHP'nin FETÖ, bölücü terörle mücadele, egemenlik haklarını koruma diye bir derdinin olmadığının ortaya çıktığını ifade ederken "CHP'nin ilkesizliği, yalpalamaları, tutarsızlıkları karşısında biz de AK Parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi ile Yenikapı'da başlattığımız iş birliğini yeni bir safhaya taşıdık. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz direnişinin siyasi alana yansımasıdır. Cumhur İttifakı, Yenikapı ruhunun çelikleşmiş hâlidir. Cumhur İttifakı, milletimizin her bir ferdinin parçası olduğu 82 milyonluk büyük Türkiye İttifakı’nın lokomotifidir…”

TÜRKAN TOPALOĞLU HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU
Memleketimizin Yüce Türk Ulusumuza armağan ettiği seçkin değerlerden ve unutulmaz iz bırakan Türk Siyasetçi ve bürokratlarından: Kaymakamlık, Valilik ve Emniyet Müdürlüklerinin yanı sıra, 5 dönem Milletvekilliği, Milli Savunma Bakanlığı, Gümrük ve Tekel Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı gibi çok özel ve erişilmesi imkansız hizmetleri olan Hemşerimiz Kadirlili Mekanı Cennet Büyüğümüz Ahmet TOPALOĞLU’nun hayat arkadaşı-eşi Türkan TOPALOĞLU önceki gün yaşama veda etmiş olup; dün Ankara Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazına  müteakip Cebeci Mezarlığında eşi Merhum Topaloğlu’nun hemen yanında ki aile mezarlığına naşı dualarla defnedildi. Merhumlarımıza bir kez Rahmet dilerken ailelerine, Kadirlili dostlara ve sevenlerine başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ