Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı GÜNAYDIN Adana Gazetemizde daima olduğu gibi GERÇEKLER var ve YANKI ne yazarsa doğru yazar… O Ne Derse O Oldu  Ve…“CHP ADANA İL KONGRESİNDE  ÖZGÜVENİN ADRESİ ŞEHREMİN DESTEKLİ MM MEHMET ÇELEBİ 2.KEZ  24.02.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

GÜNAYDIN Adana Gazetemizde daima olduğu gibi GERÇEKLER var ve YANKI ne yazarsa doğru yazar…
O Ne Derse O Oldu 
Ve…“CHP ADANA İL KONGRESİNDE 
ÖZGÜVENİN ADRESİ ŞEHREMİN DESTEKLİ
MM MEHMET ÇELEBİ 2.KEZ BAŞKAN”

22,02.2020  Gibi ayrıcalıklı  tarihiyle yapılan ve Parti Genel Başkanı  Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun 1 Büyükşehir, 2 Merkez ilçe, 2 taşra ilçesi olmak üzeri toplamda  5 CHP’li Belediyenin  bulunduğu  memleketimiz Adana’da “İktidara Son 01 adım”  sloganlı CHP Adana İl Kongresinin iştirak etmeyip, Genel Başkan Yardımcılarını Temsilci gönderdiği, 17. Olağan  kongrenin neticesinde; Makine Mühendisliğinden  dolayı meslektaşı ve hatta öğrencisi olduğu da bilinen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR’ın  tartışmasız Full Desteğini alan mevcut Başkan Makine Mühendisi  Mehmet ÇELEBİ  ikinci kez Başkan olma unvanına sahip oldu. Bu neticeye göre ASKİ Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan CHP Adana İl kongresinde şu isimler önemle seçilerek görev alan kişiler oldular.
MEHMET ÇELEBİ VE YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULUNDA ŞU İSİMLER YER ALDI
 “CHP Adana İl Başkanı Mehmet ÇELEBİ  ve Yönetim Kurulu Asil Üye Listesi; Onur Akpınar,Muhammet Alper,Necat Altınok,Özgür Altıok, Halit Atik,  Caner Aydar,  Dilek Dinçer, Zerrin Filazi, Edip Gedik,  Seçkin Gençler,  Samet Güdük, Özel Gültekin, Şeniz  İl, Cahit İncefikir, Hıdır Kabalak,  Nilgün Kala, Ali Kantos, Hacı Karaarslan, Ulaş Kerten, Ayten Matyar, Güven ÖzdemirYılmaz Parlak,  Berfu Salıcı,  Sacit Sedefoğlu,  Nuri Şimşek,  Anıl Tanburoğlu, Sinem Tahnrısınatapan,Kemal Toros,  Ali Uçar ve  Celal Yıldırım.
İl Disiplin Kurulu: Hasan Alkan, Ramazan Atikaslan, Badegül Bozkurt, Hacıonur Güleçyüz, Sibel İnceler,Furkan Kılıç, İbrahim Öztorun Sabri Sarı ve M.Arif Tunç.
KURULUTAY DELGELERİNİN AYRICALIĞI ÖNEMLE DİKKAT ÇEKTİ
Akif Kemal AKAY, Dönay Aktürk,Seda Alyar, Remzi Ümit Atay, Kadir AYDAR,Orhan Bayram, Mustafa Bilgilioğlu, Fikret Cerit, Dilek Çalışkan, Soner ÇETİN, Mehmet ÇELEBİ, Hatice Çubukçu,Ahmet Dardağan, Kemal Derin, Hürühan Erkek, Pelin Eroğlu,Musa Ertekin, Hüseyin Göçmen, Hüseyin Yaşar Gündoğdu, Serkan Hepsağ,Kasım KARAKÖSE,Nilgün KARAOĞLU,Zeydan KARALAR, Hüseyin Keser, Şeyda Lütfiye Kolcu, Emrah Kozay, Bülent Öğrü, Murat Öztanrıöver,Muhsin Yamanyılmaz, ve Yasemin Yılmaz.
GÜNAYDIN Adana Gazetemizin Siz Saygıdeğer Okurları ve  YANKI köşemin müdavimleriyle defalarca olduğu gibi bir kez daha Sorumlu Habercilik adına aylar önce yazdığımız yazının-yazıların  ne kadar gerçekçi ve  hedefine ulaşmasının hazzını sizlerle paylaşarak onurunu yaşıyoruz.İşte bunlardan birisi kuşkusuz CHP Adana Başkanı Mehmet ÇELEBİ’nin Başkanlıkta  güven tazelemesi. Zira; önceki gün gerçekleşen CHP 17. Olağan Adana kongresi neticesinde mevcut İl Başkanı Mehmet ÇELEBİ mevcut üyelerin olağanın üzerinde bir oy ile gösterdikleri  teveccühleriyle tekrardan başkan oldu. Ve başta bu desteğin ana mimarı öncüsü  ve benim tabirimle “BEN NE DERSEM O  OLUR (O NE DERSE O OLUR” deme tasarrufuna sahip olan  isim kuşkusuz Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR. Dı demiyor O. İstedi ÇELEBİ görevinde güven tazeledi. O istedi yeni isimler geldi ya da takviyelendi. Kuşku duymayın inanın KURULTAY delegeliğide öyle… Bu konuda Adana Kongresinde Parti İçi Muhalefet Bile Onun Ağzına  baktığı isim olan Kuşağımın evladı Adana Şehremini Zeydan KARALAR aynen şu paylaşımı sağladı;
“43 yıldır üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin 17. Olağan Adana İl Kongresinde yeniden göreve gelen Adana İl Başkanımız Mehmet Çelebi'ye ve yönetimine başarılar diliyorum. İktidara son 01 adım için hep birlikte çalışacağız. …”
YARIN: CHP Adana İl Listesinde FAİK ÖZTRAK Tasarrufu ve Şehremini KARALAR, Toplumda Önemli Karşılığı olan; Kimi değil Kimleri Yok Saydı? Bu CIZIK’ ın Yarınlarda Bedeli olacak mı?

İKTİDAR PARTİSİNİN İLK İKİ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ
İMAMOĞLU’NDA YENİ BAŞKAN MURAT AYDINOĞLU VE ALADAĞ’DA 
BAŞKAN ADEM YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ 
İktidar Partimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Adana genelinde İlçe Kongrelerine başladı. 22 Şubat 2020 Cumartesi günü yapılan Aladağ Kapalıspor salonunda ki ilçe kongresinde Mevcut Başkan Âdem YILMAZ bir kez daha üyelerin teveccühlerine mazhar olarak Başkanlıkta güven tazelerken, kongreye partinin öncü isimlerin iştiraki önemli dikkat çekerken, parti büyüklerinin halkla kucaklaşması görüntüye değer bir ayrıcalık arz etti.
İMAMOĞLU’NDA BAŞKAN MURAT AYDINOĞLU
İmamoğlu ilçesi kongresi 23 Şubat 2020 Pazar günü yani dün gerçekleşti. İ mamoğlu Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen Ak parti İlçe Kongresinde  Murat AYDINOĞLU İlçe Başkanlığına seçildi.İmamoğlu kongresinde İl Başkanının yanı sıra Adana Milletvekilleri de katıldı.


İktidar Partimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Adana il Başkanı Av. Mehmet AY ve İş Bilen İşinin Ehli Sağlamcı Yönetim Kadrosu; CUMHURBAŞKANIMIZIN Aylar Önce; Teşkilatlarına Verdiği Talimat ve Önerilerini Büyük Bir Dikkatle Örnek Alarak KONGRE Sürecinde ki İlçe Başkan Adaylarını veya Görevlerinde Layıkıyla Güven Tazeleyecek Başkanları Aslına Uygun Verilerle  Belirlemeye  Bir Bir Başladı… Konuya Dair Önemli Ayrıntılar…


Ve… Siyasetten-Ekonomiye, STK’ dan Spora
Adana’nın  En güzel Kulis Haberleri…


Siyaset Bilimci Usta Haberci Yaşar KARA “YANKI” Okurları İçin Önemle Kaleme Aldı.
Ayrıntılar Yarın ve Sonrasında 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ