Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı "İÇİMİZDELER DİKKAT! " 03.03.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

"İÇİMİZDELER DİKKAT! "

Toplumda, herhangi bir açık ya da kapalı umuma mekânda, çay-kahve ikramı sırasında; yolculukta, müsabakalar da, Sivil Toplum Örgütü (Vakıf-Dernek gibi) etkinliklerinde; pazarda, alışveriş sırasında; toplu taşımacılıkta seyir halinde iken, tiyatroda konserde, velhasılım; her alanda ve hatta daha da ileri; müşterek noktalarımızda; konuşmalar bilhassa da ses tonlarının volimler inin yüksekliğinde O’nu- Onları hemen fark edip tespit edebilirsiniz.
HEP HATIRLAYIP UNUTMAYALIM
Niçin şaşırıyorsunuz ki;  daha bundan kaç yıl önceydi bir anda ortalığın karıştığı-vaziyeti umumiyenin Pürmelâlini olduğunu,yani neler yaşandığını. İçimizde beslediğimiz hainleri. Soframızda ekmek yiyipte sırtımızdan bıçaklayanları unutmayalım sakın ha…
Kimi yerde şu cu bu cu yetmez bazen unvanlı… Onun için içimizde olanlara-yapılananlara-uzantılar önemle dikkat edelim. Onlar değimliydi dün “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Üniter Yapısının Bölünmez Bütünlüğü” diyen toplumun öncülerini payeleriyle manileyen-engelleyen…
ŞEHİTLER UNUTULUR MU?

Biliyorum kine;  Yıllar yılı mücadele verdiğimiz Silahlı Bölücü Terör örgütleriyle büyük bir azim ve kararlılık dâhilinde ki operasyonlar ve sınır ötesinde oluşturulan terör koridorlarından sınır güvenliğimiz nedeniyle yapılan; Çeşitli isim adı altında ki  Meşru Müdafaa Hakkımızdan doğan  Harekat çıkışlarımızdan kaynaklı bulunduğumuz İDLİB bölgesinde; Mübarek Regaip Kandili gecesinde bölücü terör örgütleriyle iş birliği içerisinde ki; Suriye Rejim güçlerince ŞEHİD edilen 33 Mehmetçiğimiz için Türk Ulusu olarak acımız derin gün geçtikçe adeta daha da derinleşiyor. Elbette ki  Peygamber Ocağımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mislince karşılığı olsa da-verilse de; hafta sonu yazdığım gibi  Kahramanlık Nutuklarına Gerek Yok; "Değil İDLİB, ŞAM, Bir TÜRK Miğferi Bile Etmez…” Etmez… Bu nedenle milletçe içimiz soğumuyor. Bu nedenle: Değerler Manzumesi adına kendimizi hazır tutuyoruz.

KIŞKIRTILARA KARŞI SAVAŞÇI DUYGULARIMIZI KONTROL ALTINA ALIP GAZİ ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ GİBİ BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR İÇİN KENETLENMEYE DEVAM EDELİM

İşte bu  duygusal  bir o kadarda savaşçı yapımızı bilen: Hemen yanı başımızda-içimizde olanların; Sessiz  ve duyarlığı çoğunluğu; kimse her an patlatmaması için büyük bir önem ve dikkatle; olası ihtimalini bile düşünmek istemediğimiz  Kışkırtılara-Provokelere  karşı hassas-titizlik uyanık olalım ve dikkatli olalım. Defalarca olduğu gibi bir kez daha ifade etmek isterim ki; Bireyi-Ferdi olmaktan Şeref duyduğumuz Yüce Türk Ulusumuz Ayrımsız Devlet-Millet kenetlenmesi noktasında dün olduğu gibi bugünde inşallah yarında da; Büyük Türk Gazi ATATÜRK’ün dediği gibi Birlikten Kuvvet Doğar’ın uygulayıcısı olacak.

İKİ ÖNEMLİ GÖRÜŞ İLKİ EMEKLİ KAYMAKAM-HUKUKÇU ÜNAL ERDOĞAN’DAN “ŞEHİTLERİMİZ İÇİN”

Bu noktada sevdiğim saydığım önemsediğim Can-Değerlerden Mülk-i Amir olarak iz bırakmış büyüklerimizden aynı zamanda hukukçu büyüğümüz Ünal ERDOĞAN’ın “ŞEHİTLERİMİZ İÇİN” Başlığıyla paylaştığı “Nerede ise 2020 Şubat ayı,adeta Şehitler ayı oldu.Bu nedenle acımız büyük,Üzüntü ve ıstırabımız sonsuz.Sıkıntı ve hırsımızdan,yüreklerimiz göğsümüze sığmıyor.
Ancak biliyoruz ki,hür ve bağımsız yaşamanın faturası ağır oluyor.Bu ağır fatura, karşımıza ŞEHİTLER olarak çıkıyor.
Yasalarımıza ve İnançlarımıza göre,ŞEHİTLİK,Vatan ve Millet hizmetinde en yüksek MEVKİİ olduğundan,vakur ve sakin olmaya çalışıyoruz.
Kahraman ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN Rahmet,Yaralı olan KARDEŞLERİMİZE acil ŞİFALAR,Yakınlarına ve Yüce Milletimize SABIRLAR diliyoruz.”
VE FİNAL GÖRÜŞÜ İYİ ANALİZ EDERSENİZ BAB-IALİ DONANIMLI MESLEKTAŞIM ŞEREF ÖZCAN’DAN “AL-İ İMRAN SURESİ:3/118”
Ve bir başka kıymette paha değer dost kuşağımın küçük kardeşlerinden meslektaşım; Şeref Özcan’ın paylaştığı şu önemli ayrıcalıkla bugünkü yazımı noktalayayım: Âl-i İmrân Sûresi:3/118- İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, onlar ise, bütün kitaplara iman ettiğiniz halde sizi sevmezler. Onlar sizinle karşılaştıkları zaman "inandık" derler. Ama kendi başlarına kaldıklarında, size karşı kinlerinden dolayı parmaklarını ısırırlar. De ki: "Öfkenizden ölün!" Şüphesiz Allah, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) bilir.
….
Siyasetten-Ekonomiye, STK’ dan Spora
Adana’nın  En güzel Kulis Haberleri…

Siyaset Bilimci Usta Haberci Yaşar KARA “YANKI” Okurları İçin Önemle Kaleme Aldı. Ayrıntılar Yarın ve Sonrasında…
 
 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ