Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı NİYAZİ GÖĞER 100 TAM PUANLA GÖREVDE… 09.03.2020

 

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

NİYAZİ GÖĞER 100 TAM PUANLA GÖREVDE…
Ahi Evran geleneğinden gelme olsa gerek ki, ilk göreve seçilen Esnafın-Sanatkârın Ağabeyine-Liderine en yüksek en ulvi makamı sahip isme önemli paya olarak büyük bir güven duyulur. Modern ifadeyle 10 üzeri 100 tam puan…
Hiç kimse kusura bakmasın, alınganlık göstermesin ve bilhassa da işgüzarlığa falan kalkmasın. Esnaf ve Sanatkarın Adana’da ki temsil noktasında ki yeni Ağabeyi-Lideri Başkanı Niyazi Göğer, yıllara dayalı önemle yaptığı çabasının-mücadelesinin-gayretinin-mesleki tecrübesinin; pek tabi hiç tartışma götürmeyecek seçim kazanabilme Kontratakının karşılığı olarak şuan ki makamına geldi oturdu. Tabiri yerindeyse Bileğinin gücüyle, aklını iyi kullanmasıyla. Elbette ki zamanın zeminin gelişmenin varlığı Kurt Bulanık Havayı Sever gereçeğinide buna ilave etmez isek ziyadesiyle eksiklik etmiş oluruz. 
Niyazi Göğer’i kaleme alırken, A’dan Z’ye ekibinin başarısının varlığını da inkar etmeyelim.Elbette olağanüstü kongre aşamasında ki Akıllı Dokunuş bölümü de bil istisnai… Demem o dur ki;  Olağanüstü kongreyle Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı 100 tam puanla Niyazi Göğer olmuştur. İleri geri lakırdılara gerek yok. Tartışmasız bir başka yan yön ise; yitik kısmında kalan isimlerin başarıları becerileri daha maksimum seviyede olsa idi kaybeden değil kazanan taraf olurdu. Ne diyelim, mirasyedilik ancak buraya kadarmış… Kimin emeği ne kadar geçtiği ise Allah razı olsun deyip eskiyi unutup yenilere bakalım. Yiğidin hakkı ise ortada… Çünkü atı alan Üsküdar çoktan geçti…
Şimdi gelelim 100 puanlı Adana Esnafının Seçilmiş Yeni Lideri Ağabeyi Niyazi Göğer’e… Öncelikle GÜNAYDIN Adana Gazetesinin Saygıdeğer Okurları ve YANKI köşemin müdavimlerinin huzurunda oldukça meşakkatli görevi nedeniyle hayırlıyorum. 
Niyazi Göğer Başkanın  önünde çok önemli ciddi merhaleler-maniler engeller var. Ağır bilinen ve bilinmeyen görünen veya görünmeyen aşılması gereken sorunlar yumağının varlığının altını  üstene basarak çizelim. Bu öyle sorunlar ki; Esnafı ve Sanatkarın isminin olduğu yakıştığı her mesleki kuruluşta bulunuyor. Nezaketten üsluba, tavırdan-tutama, temizlikten sağlığa, iktisadi uçurumlardan-tefeciye, veriden algıya, yeni açılımdan kepenk kapatmaya kadar bir bir irdelememiz mümkün. Ve hatta bu noktada Adana Esnaf ve Sanatkârlarının Devasa nüfusa sahip Adana il merkezinde ki 4’ü büyük birisi küçük 5 İlçeye (Seyhan-Çukurova-Yüreğir-Sarıçam ve Karaisalı) ve ardından nüfus olarak  Ceyhan ve Kozan ilçelerimize; ardından Pozantı, Aladağ, İmamoğlu,Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’ye… Ve en önemli tarafta; Denize nazır ilçelerimiz Yumurtalık ve Karataş esnafıyla sanatkârıyla buluşarak; seri toplantılarla, çalıştaylarla, seminerlerle sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yapılması. Sorunlar yumağının ilçelerden vilayete buralardan Başkentimize kadar taşınması gerektiğinde siyasi iradenin konuya çözüm için müdahil olunması için gayret gerek.
Önemle arz ettiğimiz gibi Ahi Evran kültürünün ahlakının büyüklü küçüklü esnafına üslubuna tabii ki yeniliklere dayanışmaya kaynaşmaya imeceye kadar önlerinin açılması gerektiğinin altını çizelim.
Son satırlarımı şu sözlerle tamamlamak istiyorum. YANKI Yazarı ile Niyazi Göğer’le hiçbir yakın görüşmüşlüğü söz konusu değil, ama müşterek değerlerin varlığıyla zaman zaman dostluk kucaklaşmaları selamlaşmalı olmuştur. Başarılar temennimi bir kez dillerken okurlarımıza da Niyazi Göğer’le ilgili şu gerçeği bilmelerinin arzuluyorum Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği öyle bin kişilik yüz kişlik değil 150 binleri aşmış sicilli üye kaydıyla 100 dolayında ki odasıyla çok ayrıcalık arz eden devasa bir kuruluş… Zaman çok önemli… Umudumuz verilen 100 puanlı Niyazi Göğer ve ekibinde…

*** Adana Kamuoyunda Kamuran KARACA Sesleri… Önemli gayretleri Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR’ın Belediye Hizmet Çalışmalarını Halka gerektiğince Arz… ayrıntılar….
Ve…Siyasetten-Ekonomiye, STK’ dan Spora
Adana’nın  En güzel Kulis Haberleri…

Siyaset Bilimci Usta Haberci Yaşar KARA “YANKI” Okurları İçin Önemle Kaleme Aldı. Ayrıntılar Yarın ve Sonrasında…

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ