Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı ADANA ESOB BAŞKANI NİYAZİ GÖĞER’DEN YANKI’YA DUYARLI VE ÖNEMLİ AÇIKLAMA… 11.03.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

ADANA ESOB BAŞKANI NİYAZİ GÖĞER’DEN

YANKI’YA DUYARLI VE ÖNEMLİ AÇIKLAMA…

 

*** Başkan GÖĞER “Ahilik kültürünün çağımız temsilcisi konumundaki esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Bu nedenle Adana ESOB yönetimi olarak önceliğimiz esnaf ve sanatkârlarımızın gerek eğitim, gerek ekonomik, gerekse sosyal yönden gelişmeleri için hazırlayacağımız projeleri hayata geçirmek olacaktır. Vatandaşlarımıza hizmet noktasında tespit ettiğimiz noksanlıkların giderilmesi, esnaf ve vatandaşlarımız arasında güvene, saygı ve sevgiye dayalı bir iletişimin tesis edilmesi için var gücümüzle çalışacağız.”

 

İŞTE BU SAYIN BAŞKAN

 

Habercilikte önemli gelişmelere, duyarlı konulara gösterilen; Mesuliyet-Sorumluluk gibi ilgilinin-yetkilinin gerekli zaman dilimi içerisinde ki çıkışı-müdahalesi-yapması-gerçekleşmesi ve açıklamasına; İŞTE BU diye yazılır.

 

YANKI Köşesi Yazarı olarak daha önceki gün yazıp yorumladığım ve okyanusun içerisine atılan tanecikler gibi dikkatli-temkinli; toplumda arzulanan-istenilen talepleri, Ayrıca işin erbabı –işin muhatabı Adanalı Esnaf ve Sanatkârın isteğine ve talebine yönelik: özetle umutlu beklentilere dair; pek tabi de KAZANIM-DEĞİŞİM-YENİLİK ve Özelliklede RÖNESANS (DEVRİM) olarak inandığım değerler manzumesi adına:  “NİYAZİ GÖĞER 100 TAM PUANLA GÖREVDE…”  Başlığıyla Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin Başkanlığına henüz seçilen; Ahi Evran geleneğini yakinen bildiğim için  ilk göreve seçilen Esnafın-Sanatkârın Ağabeyine-Liderine en yüksek en ulvi makamı sahip isme önemli paye olarak büyük ve özgüven nedeniyle günümüzün  ifadesiyle 10 üzeri 100 tam puan’ı öngördüm -yakıştırdım ve Saygıdeğer Başkan Niyazi GÖĞER’in nezdinde de görev alan emek koyan arkadaşlarımızı da büyük bir hak-ediş gereğide büyük bir onurla kutladım. Elbette ki; bu yakıştırmamı yaparken de, istenilen-umulan-beklenilen-önerilen talepleri de aktarmaya gayret ettim.

 

Başkanın Konulara-Beklentilere-Taleplere Yönelik Duyarlılığı

 

İşte bu diyorum ya! Tamda bu noktada Adana Esnafının Sanatkârının seçilmiş yeni Ağabeyi-Lideri Başkanı Niyazi GÖĞER’den Yazımıza İstinaden; hem şahsına hem makamına yakışır bir güzellikle içeriği önem arz eden duyarlı ve önemli bir açıklama geldi. Öncelikle bu mesuliyet duygusu adına Niyazi GÖĞER Başkanı kalben teşekkürümü GÜNAYDIN Adana Gazetemizin Siz Saygıdeğer Okurlarının ve YANKI Köşemin müdavimleri vasıtasıyla duyururken, Başkanın Konulara-Beklentilere-Taleplere yönelik açıklamasını aynen sizlere sıcağı sıcağına aktarıyorum.

 

 

Sayın Yaşar KARA

Adana Günaydın Gazetesi Köşe Yazarı

 

 

1 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) genel kurulumuzda, delegelerimizin teveccühü, esnaf ve sanatkarlarımızın desteği ile Birlik Başkanlığı'na seçilmem hasebiyle, 9 Mart 2020 Pazartesi günü yayınlanan Günaydın Adana Gazetesinde kaleme aldığınız köşe yazınızda yer verdiğiniz kutlama mesajı ve nezaketinizden ötürü teşekkür ederim.

 

ÖNEMLİ PROJELER HAZIRLANIYOR

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şahsım ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarım, makam ve mevki için değil, Ahilik kültürünün çağımız temsilcisi konumundaki esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Bu nedenle Adana ESOB yönetimi olarak önceliğimiz esnaf ve sanatkârlarımızın gerek eğitim, gerek ekonomik, gerekse sosyal yönden gelişmeleri için hazırlayacağımız projeleri hayata geçirmek olacaktır. Vatandaşlarımıza hizmet noktasında tespit ettiğimiz noksanlıkların giderilmesi, esnaf ve vatandaşlarımız arasında güvene, saygı ve sevgiye dayalı bir iletişimin tesis edilmesi için var gücümüzle çalışacağız.

 

ÖNCELİK ESNAF VE SANATKÂRLAR ARASINDA BİRLİK-BÜTÜNLÜK-DAYANIŞMA-KAYNAŞMA VE BAŞKENT ANKARA NEZDİNDE GİRİŞİM

 

İlk icraatımız oda başkanlarımız, odalarımızın yönetim kurulu üyeleri ile esnaf ve sanatkârlarımız arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek olacak. Yönetimde istişare kültürünü ilke edineceğiz. Herhangi bir konuda karar alırken ilgili odaların başkanları, yöneticileri ve üyeleriyle fikir alışverişinde bulunacağız. İlimizdeki, ilçemizdeki tüm esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarıyla kendi sorunumuz gibi ilgileneceğiz. Sık sık, kent merkezinde ve ilçelerimizdeki oda başkanlarımız, yöneticileri, üyeleri ile esnaf ve sanatkârlarımızla bir araya gelerek genel sorunlarımızı tespit ederek hazırlayacağımız raporlar doğrultusunda sorunların çözümü noktasında hükümetimiz ve bağlı bulunduğumuz bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunacağız.

 

160 BİN DOLAYINDA ÜYESİYLE EN BÜYÜK MESLEK ÖRGÜTÜ AESOB

 

Her şeyden önemlisi 160 bin yakın üye sayısı ve temsil ettiği kitle açısından en büyük meslek örgütü olan Birliğimizi hak ettiği kurumsal kimliğe kavuşturacağız. Allah nasip ederse Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nde yakışır, çağdaş ve modern bir hizmet binası ile üyelerimizin aileleriyle birlikte faydalanabileceği sosyal tesisi Adana'ya kazandırmak için gayret sarf edeceğiz.

Biz tüm bu çalışmaları yaparken en büyük desteği ise, esnaf ve sanatkarlarımızdan, Adanalı hemşerilerimizden ve siz değerli basın mensuplarından alacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.

 

 

 

 

Niyazi GÖĞER

Başkan

 

*** Adana Kamuoyunda Kamuran KARACA Sesleri… Önemli gayretleri Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR’ın Belediye Hizmet Çalışmalarını Halka gerektiğince Arz… ayrıntılar…

*** SIRADA Kİ GELSİN…

Ve…Siyasetten-Ekonomiye, STK’ dan Spora
Adana’nın En güzel Kulis Haberleri…

Siyaset Bilimci Usta Haberci Yaşar KARA “YANKI” Okurları İçin Önemle Kaleme Aldı. Ayrıntılar Yarın ve Sonrasında…

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ