Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN BUGÜN 105. YILDÖNÜMÜ 18.03.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN BUGÜN 105. YILDÖNÜMÜ

Milletçe Vatan-Milli-Bayrak-Toprak dendiği zaman; yaşlımızdan gencine,çocuklarımızdan analarımıza, kız kardeşlerimize eşlerimize kadar hiç tartışma götürmeksizin içimizde ki heyecan bitmez. Sevgiiyle insanlıkla dopdolu olan yüreklerimiz duyguyla beraber savaşçı ruha sahibiz. Haksızlığa ve Esarete asla boyun bükmeyiz bu nedenden dolayı da; değerlerimize göz dikenin-işgale kalkanın vay haline… Tarihi zenginliklerle dolu insanımızın memleketimizin tabi ki devletimizi devlet yapan ayrımsız  milletimizin; yaşlısından gencine kadınından kızana bir birleriyle kenetlenerek  kahramanlık mücadelesi verip tüm dünyaya meydan okuduğu ve tarihe bir kez daha ismini altın harflerle yazdırdığı  Çanakkale Zaferimizin bugün 105 inci yıldönümü…
Evet evet aynen, sözler hep aynı olsa da, duygularımız hep taze ve diri. Bugün 18 Mart Çanakkale Geçilmez’imizin Çanakkale Zaferimizin 105. Yıldönümü. Daima olduğu gibi Asil ayrımsız Türk Milletimiz Çanakkale’de göstermiş olduğu bu bütünlüğü- dirliği-dayanışmayı yarınlar adına daima diri tutarak dikkate almalı. Zaten bunun için dememiş mi Büyük Türk Gazi ATATÜRK, “Birlikten Kuvvet Doğar” diye…
Mekanı cennet sanatçımız Hasan Mutlucan’ın o gür sesinden dinlediğimiz
Çanakkale türküsü unutulur mi? Zaten kim unuttu ki; Ne güzel sözler değil mi;?

“Çanakkale içinde vurdular beni
Ölmeden mezara koydular beni
Gençliğim eyvah…
Çanakkale içinde aynalı çarşı
Ana ben gidiyom düşmana karşı
Gençliğim eyvah…”


HER 18 MART ONUR GÜNÜMÜZ KAHRAMANLIK GÜNÜMÜZ
 ÇÜNKÜ ÇANAKKALE  TÜRK ULUSUNUN UNUTULMAZ DEESTANLARINDAN BİRİSİ

Bilindiği gibi,18 Mart Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde  askeri stratejik alanda  önemli bir dönüm noktasıdır.
Bu 18 Mart tarihi ki; dile kolay bundan tam 105 yıl önce Çanakkale’de, cesaretin, azmin –özgürlük hürriyet duygusunun, hürriyet anlayışının nasıl bir sevda, bir tutku olduğunu tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmasını bildiği gündür.
 Bu 18 Mart tarihi,kadınıyla, kızıyla, yaşlısıyla genciyle birlikte el ele, gönül gönüle vererek, bir birlerine verdiği kenetlenmeyle  ayrımsız Türk Milleti olarak Emperyalist işgalci dünya güçlerinin ağır donanımlı silahlı kuvvetlerine karşı amansız bir güç, direnç ve büyük bir inanç göstererek; vatanını-toprağını-bayrağını en önemlisi de hürriyetini-özgürlüğünü korumak uğruna on binlerce binlerce şehit vermeyi göze almış ve vatanı uğruna teretdütsüz verdiği gündür.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
 
Türk Milletinin bir bütün olarak 18 Mart   dünyanın donanımlı en büyük birleşik ordularına karşı can siper hane verdiği  “Çanakkale Geçilmez” “Çanakkale’ye geçit yok” deyip büyük bir  inanç ve imanla  verdiği amansız mücadeleyle kahramanlık destanını yazdığı tarihtir.
18 Martta Çanakkale’ye geçit yok dediğimiz  bu anlamlı ve manalı kahramanlık mücadelemiz nasıl ki bizlere cedlerimizden büyüklerimizden  atalarımızdan şanlı, onurlu  tarihi bir miras ise, bizlerde bu destan yazan ÇANAKKALE GEÇİLMEZ-ÇANAKKALE’YE GEÇİT YOK  mirasını, Çanakkale ruhunu gelecek kuşaklarımıza nesillerimize aktarmalıyız.
18 Mart Bugün,Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferimizin 105 nci Yıldönümü. Ulusça bu kahramanlık duygusunu bize yaşatan Daima olduğu gibi,Çanakkale Zaferimizin 105 inci yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, ülkemizin Banisi Büyük Türk Gazi olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz Ruhları şad, mekânları cennet olsun temennimizi iletirken; Bu gerekçeyle de günümüze has  gerekli mesajı şu manalı ve anlam arz eden sözlerle duyuralım; “ Bugün 18 Mart Çanakkale Geçilmez’in Çanakkale’ye geçit yokun  105.Yıldönümünde Türk Milleti olarak Çanakkale’de ki Bu Bütünlüğü-dirliği-birliği  Yarınlar İçin Daima dikkate almalıyız.

*** Ve…Siyasetten-Ekonomiye, STK’ dan Spora
Adana’nın  En güzel Kulis Haberleri…

Siyaset Bilimci Usta Haberci Yaşar KARA “YANKI” Okurları İçin Önemle Kaleme Aldı. Ayrıntılar  Yarın ve Sonrasında…
 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2020
YÖNETİM PANELİ