Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı  DUALARIMIZ KORONO VİRÜS İLE MÜCADELENİN UMUTTAKİ İSMİ ADANALI HEMŞERİMİZ YAŞAYAN EFSANE FATİH TERİM İLE… 25.03.2020

 

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı 

DUALARIMIZ KORONO VİRÜS İLE MÜCADELENİN UMUTTAKİ İSMİ

ADANALI HEMŞERİMİZ YAŞAYAN EFSANE FATİH TERİM İLE…

Genel manada dünya çapında olduğu gibi, Cennet Vatan Ülkemiz TÜRKİYE’de de Malum İllet “K.Virüsü” nedeniyle “TEDBİR” amaçlı evlerimize kapandık.Dünkü yazımda belirttiğim üzere: Devletimiz DESTEKLİ Milletçe oluşumlar çerçevesinde  Sağlıklı yarınlar için “Ucu Açık KARANTİNA “ile gerçekleştirdik ve gün geçtikçe bu Tedbirin sınırları yavaş yavaş ve dikkatlice artıyor.

Toplumca yaşam alanlarımız da ki bu kısıtlamalar 65 yaş üstüne “Evde kal sağlıklı kal” anlayışıyla alıştırılırken: arada bir olur mu böyle falan gibi sesleri çıksa da sağlık için korkunun getirisiyle de uygulama hedefine doğru genel olarak oturuyor.  En önemli bölüm DOKUNMA faslında inşallah bunu da aşarız.

SPORUN İKİ ÖNEMLİ İSMİ ALBAYRAK VE TERİM’DE K.VİRÜSÜ

Şimdi gelelim, K.VİRÜSÜ ile mücadele faslına ve beklenmedik iki önemli gelişmeye…

Birisi Abdurrahim Albayrak ikincisi Fatih Terim…

Ülkemizde ki isim yapmış önemli yöneticilerden Galata Saraylı Abdurrahim ALBAYRAK önce, sonrasında da:  önceki gün geç saatlerde Galata Sarayımızın, Türk Milli Takımımızın Dünya çapında ki Efsane Futbol adamı Teknik Direktör Fatih TERİM’in yaptırdıkları K.Virüsü Testlerinin Pozitif çıkması. Yanisi malum Virüse yakalanmış olmaları: kamuoyuna bomba gibi düştü.

AVRUPA’DA İMPARATOR MANŞETLERDE

Bilhassa, Fatih TERİM’in Testlerinin pozitif olması ülkemiz kadar Avrupa kamuoyunda da bomba etkisi yarattı. Aralarında birçok büyük gazete ajans ve spor yayını içerikli medya kuruluşlar bu olayı manşetlere taşırken, Milan ve Forentina da görev süresinde ki fotoğrafları İmparator Terim olarak yayımlanırken. G.Saray’da ki başarılarından da söz edildi.

ADANA’DA FATİH TERİM

Şimdi gelelim memleketimiz Adana’ya.

Dolayısıyla, Türk ve Avrupa futbolunun ünlü teknik adamı Adanalı hemşerimiz yaşayan efsane G.Saray Teknik Patronu Fatih TERİM’le ilgili Baba ocağı Adana’da K.Virüsüyle ilgili tepkilere…

”Vay be Baba Fatih Hoca hı…”

“Ne olmuş kardeşim Fatih Hoca’da 65 yaş üstü adam yani olamaz mı insan değil mi yahu?”

“Geçelim bunları, Fatih Hocam evelallah bu işin üstesinden gelir. O ne virüsleri aştı geçti. Koron oyu mu aşamayacak…”

Tam da burada  Fatih Hoca’nın Adana günlerini yaşayan 55 yaş yukarısı Adanalılar başlıyor konuşmaya ama ne konuşma:

“Fatih Abi bu. Avrupayı Feth etmiş adam. Korononun hakkından gelir.Korono da neymiş onun yanında, O spor adamı…”

FATİH TERİM GÜÇLÜ MÜCADELECİ İNANÇLI VE HIRSLI BU NEDENLE GELECEKTE UMUDUMUZUN ÖRNEK SİMGESİ OLACAK

Uzayıp giden yorumlar. Ama inanın Fatih TERİM’in şahsında ülkemizin ve memleketimiz Adana’nın inanmış yiğit mert insanları genel manada: üzgünler ama bir o kadarda sevinçliler ama Korono Virüsünü Fatih TERİM gibi bir insanın üstesinden geleceğine yönelik güven adına.

Fatih TERİM’i tanıyan ve bilenler O nun ayrımsız Türk İnsanı vasıflarını üzerinde ziyadesiyle  taşıdığını iyi bilir. Çükü inançlı hırslı ve mağlubiyeti-yenilgiyi asla kabul etmeyecek, savaşçı bir yapısı var. İşte nu nedenle: K.VİRÜS İLE GELECEK ADINA MÜCADELENİN UMUTTAKİ İSMİ ADANALI HEMŞERİMİZ YAŞAYAN EFSANE “FATİH TERİM…”Ne Diyelim Onun şahsında Bu illetle mücadele veren ve verecek olan her insanımıza  Fatih TERİM inancı ve hırsıyla güç versin Allah Şifa versin temennimizden başka…

 

 

 

 

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 47.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2018
YÖNETİM PANELİ