Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı Ölümünün On Birinci Yılında Muhsin Reis’ in  Ardından… 26.03.2020

Yaşar KARA-YANKI'da GÜNAYDIN Adana Gazetesi İçin Yazdı

Ölümünün On Birinci Yılında

Muhsin Reis’ in  Ardından…

Anadolu’da Analarımız Ne Yiğitler Doğurur derler ya aynen öyle. Mekânı Cennet Muhsin Ağabeyde bu kıymetli öncü değerlerden biriydi. Kaldı ki bizim kuşağımızın Gençlik Lideriydi, Rol Modeliydi.

Anılarımız yaşanmışlıklarımız bir hayli fazla Muhsin Reis ile.Şöyle bir bakıyorum da: Türk Siyaset dünyamızın karizmatik Lideri Merhum Alparslan TÜRKEŞ’den sonra gelen bir avuç Lider gördüğümüz büyük ağabeylerden biriydi. Hele de Adanalılık adına: Onların dizinin dibinde eğitim gördük. İşte onlardan birisiyim gururla anıyorum. Tıpkı MHP Genel Başkanı Saygıdeğer Hocam Dr. Devlet Bahçeli, Doğunun unutulmaz başbuğu Rahman ömür versin Yılma Durak, hemşerimiz Ramiz Ongun gibi. O dönem de bizlerin üzerinde önemli iz bırakanları paylaşmak istiyorum. Ki bu isimler hala kendi alanlarında dimdik ayakta ki isimlerdir: Musa ÖZTÜRK, Ekrem PAZARCI, Mahmut AKILLI, Adnan ÖZYEĞEN, Yaşar ÖZÜDOĞRU, İbrahim ÜLGER, İbrahim ÜLGÜDAR, Ali HALAMAN, İbrahim Ethem PAZARCI, Eren KAYA, Recai YILDIRIM, Âdem EROĞLU. Tabi ki eğitimci İsmail Boz.

ÖLÜMÜNE KADAR BBP’İN GENEL BAŞKANLIĞINI YAPTI

İşte, Muhsin Abi de öylesine etkiliydi ülke genelinde Ülkücü gençlik üzerinde. Sonrası malum: 12 Eylül ve getirisi Ceza-Tutukluluk-İdam sehpaları derken nihayetinde yeniden siyaset onun ülkemizde adeta yeniden dirilişinde var oluşumunu sağladı.  Bu satırların yazarı olarak gerek siyaset bilimi ve gerekse ideal manada çokta arzu etmediğim gelişmelerin ardından:  Büyük Birlik Partisi’ni kurdu hem kurucusu hem de aramızdan ayrılışına kadar Genel Başkanlığını yaptı Merhum Muhsin YAZICIĞLU. Ters düştüğümüz konu veya tasvip etmediğim siyasi bölümle ilgili Merhum REİS’in şu kısa açıklamasını sizlerle paylaşmak isterim ki yazımda kapalılık olmasın anlamında:

“Tarihin içinde ki olayları o tarihindeki gelişmelerle değerlendirmeliyiz sonradan değil? O tarih içinde ise yaptığım doğru ve pişman olmadım ama o gün o tarih için bugün değil…”

ONUN İÇİN DEDİLER…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN: “Muhsin Yazıcıoğlu yerli ve millî bir dava adamıydı…”

MHP  Genel Başkanı Dr. Devlet BAHÇELİ   Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve değerli dava arkadaşları, demokrasimizin şehididirler. Acımız, üzüntümüz büyüktür. Milletimizin varlığı, birliği ve geleceği konusunda çok büyük hizmetler sunmuş bir dava insanının, demokrasinin önemli bir müessesesi olan seçimler arifesinde görevinin başında, bir seçim toplantısından diğer bir seçim toplantısına giderken hayatını kaybetmiş olması milletimiz açısından çok üzücüdür. Kurmuş olduğu mücadele ruhu, sürekli olarak devam edecektir, arkadaşları yalnız bırakmayacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

Ve… YANKI ile aynı görüşte olan:Rahleyi tedrisatından geçtiğimiz Büyüklerimizden Milletvekili, Belediye Başkanı payeli, Merhum Cumhurbaşkanımız T.ÖZAL’ın Koruma Müdürü Ünlü Emniyetçilerimizden 1.Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Musa Öztürk şu önem arzeden sözleriyle bugün kü yazımı tamamlıyorum:

“Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca inandığı ülkü uğruna mücadele etti ve bu yolda can verdi. "Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmetle, saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Sayın Yazıcıoğlu gerek siyasi hayatı gerekse dürüst kişiliği ile hepimiz için örnek teşkil eden, hizmet siyasetinin kurumsallaşmasında büyük emeği geçen bir önderdir.”

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 47.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2018
YÖNETİM PANELİ