KARATE FEDERASYONU BAŞKANI “ESAT DELİHASAN” HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU KARATE-DO  CAMİASININ BAŞISAĞOLSUN 19.04.2021

KARATE FEDERASYONU BAŞKANI

“ESAT DELİHASAN” HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

KARATE-DO  CAMİASININ BAŞISAĞOLSUN

Koronavirüs nedeniyle vefat eden Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Eyüp Sultan Camii’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Karate camiası başkanına ağlıyor. Yaklaşık bir haftadır koronavirüs tedavisi gördüğü İstanbul Avrasya Hastanesi’nde sabah 08.00 sularında hayatını kaybeden Delihasan için Eyüp Sultan Camii’nde cenaze namazı kılındı.

Delihasan’ın cenaze namazına Gençlik ve Spor eski bakanlarından Osman Aşkın Bak, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AK Parti İstanbul İl Komisyonu Başkanı Serhat Karadağ, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Özbayraktar, Yönetim Kurulu üyeleri Adem Pehlivan, Muhlis Can, Mehmet Kör, Karate Milli Takımı Teknik Direktörü Murat Delihasan ile çok sayıda antrenör, hakem ve sporcu katıldı. Delihasan’ın naaşı kılınan cenazı namazının ardından tekbirlerle arabaya konuldu ve helallik alınması için Alibeyköy’deki evine götürüldü. Esat Delihasan’ın cenazesi yarın Rize’deki aile mezarlığında toprağa verilecek.

KASAPOĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın vefatı spor camiasını yasa boğdu. Spor teşkilatı, kulüpler ve federasyonlar Delihasan için taziye mesajları yayınladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yayınladığı mesajda, “Türkiye Karate Federasyonu Başkanımız Esat Delihasan kardeşimin vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Esat Delihasan’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve bütün spor camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Delihasan’ın yakın dostu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de “Karate sporunun ülkemizde ve dünyada gelişimi için büyük çaba harcamış çok değerli bir dost ve spor adamını kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyim. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Karate ailemize başsağlığı diliyorum.” Sözleriyle üzüntüsünü paylaştı.

Dünya Karate Federasyonu da Esat Delihasan’ın vefatını web sitesinden duyurdu. “WKF, Yönetim Kurulu Üyesi Esat Delihasan’a ağlıyor” başlıklı haberde Delihasan’ın hayatını karateye vakfettiği Avrupa karatesinin gelişmesinde de önemli rolü olduğu ifadelerine yer verildi.(Kaynak;Türkiye Karate Federasyonu)

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 49.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021
YÖNETİM PANELİ