Yaşar Kara-YANKI’da Toplumumuzun Canını Yakan Yüreğinde Önemle İz Bırakan,  HADİSELER Ayrı Yıllarda Olsa da Gün Olarak Aynı Tarihte Hunharca Bir Sonla Yitirdiğimiz İki Değeri Yazdı;

DUALARIMIZ BİR KEZ DAHA "UĞUR MUMCU İÇİN 29 VE ALİ GAFFAR OKKAN" İÇİN 21 YILDIR DEVAM EDİYOR HEMDE KALBEN…

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISININ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN

AYRIMSIZ KENETLENELİM..."

SPOR BASINIMIZIN BAŞARI ÖDÜLLÜ USTA KALEMİ

GÜNAYDIN Adana Gazetesi Spor Müdürü

HÜSEYİN SUNGUR

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
ADANA ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

www.yasarkara.com.tr EDİTÖRÜ DR.POLYANNA SUCCİ KARA, HOCASI  AYNI ZAMANDA BİR DÖNEMDE BİRLİKTE YAKİNEN ÇALIŞTIĞI  PROF.DR.AHMET METE IŞIKARA’NIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ  9.YILINDA YİNE TEK SÖZ SÖYLEDİ; “NUR İÇİNDE YAT DEPREM DEDEM”

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI Dilendirilen çocuklar ve Sevgiye Uzanan Eller Projesi... 17.11.2021

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI

Dilendirilen çocuklar ve Sevgiye Uzanan Eller Projesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık'ın içinde bulunduğumuz Kasım ayı başında yapmış olduğu bir açıklamaya göre, Türkiye'de sokakta dilendirilen çocuk sayısı 27 binin üzerinde imiş.

Bu vahim durumu açıklayan, bu konulardan sorumlu bakan olduğuna göre, dilendirilen çocuklara vatandaş olarak üzülmemek mümkün değil. Takriben bundan 12 veya 13 yıl önce Adana'da yaşayan fakir fukara, öksüz yetim durumunda olan çocukları, dilenci ve uyuşturucu çetelerinin ellerine düşmemeleri noktasında o yıllarda Adana Valisi olan Sayın İlhan Atış, "Sevgiye Uzanan Eller Projesi" adı altında koruma şemsiyesine aldı. Bir vali yardımcısının koordinatörlüğünde Adana'da bulunan yardıma muhtaç, okula gidemeyen ne kadar küçük yaşta çocuk varsa, onları Valilik çatısı altında toplatan Sayın İlhan Atış, başta eğitim olmak üzere bu çocukların spor, sanat, sosyal yaşam ve kültürel gelişmelerine dönük çalışmalar yaptırdı. O dönem, Adana Vali Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Halis Arslan, Valilik bünyesinde toplanan bu çocukların iyi yetişmeleri noktasında, bir aile babasının yapabileceği bütün güzellikleri bu çocuklara yaptı ve yaptırdı. Bugün o çocuklar, iyi yetiştirilmenin meyvelerini aile reisleri olarak doya doya yaşamaktadırlar.

Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin devlete yüklediği en ufak bir maddi sorun olmadı. Çünkü bu projenin uygulanmasında, hayırsever Adanalılar yarışırcasına bu projeye gerekli olan maddi desteği verdiler. Bugün de 81 ilde valiler, Sevgiye Uzanan Eller Projesi'ni uygulamaya koysalar; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık'ın sızlanmasına sebep olan 27 binin üzerindeki çocuk, sokağa düşmeden, uyuşturucu bağımlısı olmadan devlete faydalı vatandaşlar olarak yetiştirilirler, yeter ki istensin.

27 bin çocuğun kurtarılması demek, devlet adına, millet adına yapılmış veya yapılmakta olan en büyük hizmet demektir. Geçmişte bu proje Adana'da uygulandığına göre, Adana Valisi Sayın Süleyman Elban, bu projeyi yeniden başlatarak 80 il valisine örnek olabilir. Böyle bir durumda kazanan önce Adana, sonra Türkiye olur.

AÇIK TEŞEKKÜR

Muhterem eşim ve benim kullandığım pasaportlarımızın kullanma süresi bittiği için pasaportlarımızı yenilememiz gerekti. Bu noktada, Adana Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ne eşimle birlikte gittik. Seyhan Kaymakamı Sayın Mustafa Yavuz, soyadı akrabamız olduğu için ilk desteği Sayın Yavuz'dan aldık. Onun gösterdiği yol doğrultusunda ise Adana İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sayın Hüsamettin Elkınay'ın makamına kabul edildik. Başta Sayın Hüsamettin Elkınay olmak üzere, pasaportlarımızla ilgili çalışmalar yapan tüm görevlilerden insan odaklı hizmetler gördük. Allah devletimize zeval vermesin ve vatandaş gözünde yapmış oldukları hizmetlerle devleti yücelten Sayın Hüsamettin Elkınay gibi çok değerli bürokratların sayılarını da çoğaltsın. Muhterem eşime ve bana devlet adına sahip çıkan herkese ve özellikle Sayın Mustafa Yavuz ve Hüsamettin Elkınay'a “İyi ki varsınız” anlayışı ile teşekkürler eder, başarılar dileriz.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​
www.polyannasucci.com