Yaşar Kara-YANKI’da Toplumumuzun Canını Yakan Yüreğinde Önemle İz Bırakan,  HADİSELER Ayrı Yıllarda Olsa da Gün Olarak Aynı Tarihte Hunharca Bir Sonla Yitirdiğimiz İki Değeri Yazdı;

DUALARIMIZ BİR KEZ DAHA "UĞUR MUMCU İÇİN 29 VE ALİ GAFFAR OKKAN" İÇİN 21 YILDIR DEVAM EDİYOR HEMDE KALBEN…

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISININ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN

AYRIMSIZ KENETLENELİM..."

SPOR BASINIMIZIN BAŞARI ÖDÜLLÜ USTA KALEMİ

GÜNAYDIN Adana Gazetesi Spor Müdürü

HÜSEYİN SUNGUR

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
ADANA ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

www.yasarkara.com.tr EDİTÖRÜ DR.POLYANNA SUCCİ KARA, HOCASI  AYNI ZAMANDA BİR DÖNEMDE BİRLİKTE YAKİNEN ÇALIŞTIĞI  PROF.DR.AHMET METE IŞIKARA’NIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ  9.YILINDA YİNE TEK SÖZ SÖYLEDİ; “NUR İÇİNDE YAT DEPREM DEDEM”

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI Yeme- içme sorunu yaşamayan üniversite öğrencileri şanslıdır! Ve CUMHURİYET KADINI EMİNE VARMIŞ’TAN HEMŞEHRİLERİNE KAHVALTI 21.11.2021

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI

Yeme- içme sorunu yaşamayan üniversite öğrencileri şanslıdır!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Meryem Tuncel, Egemen Gazetesi Kurucusu Sayın Hakan Denizli’yi kabul etti. Bu önemli buluşmadan sonra gazetemiz Egemen, Prof. Dr. Meryem Tuncel’in açıklamalarını tüm sayfa haber yaptı. Muhterem Rektör hanımın, söyledikleri Adana’da büyük ses getirmiş olacak ki; o gün Egemen Gazetesi bayilerde yok sattı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’in gazetemize yaptığı açıklamaların tamamı üniversite öğrencileri açısından başarının anahtarı niteliğindeydi. Benim de köşemde bugün Çukurova Üniversitesi’ni konu almamın sebebi, gazetemizde yayınlanan muhterem Rektör hanımın açıkladığı bir önemli husus, beni memnun ettiği için özellikle yazma gereği duydum. Çukurova Üniversitesi’nde okumakta olan öğrencilerin yeme içme sorunu yaşamamalarını muhterem Rektör hanım şöyle açıklıyor: “Öğrencilerin beslenmesine büyük önem veriyoruz. Bu eğitim öğretim yılında da yemek fiyatlarını artırmadık ve öğrencilerimiz sabah saatlerinde üniversitemizde ücretsiz çorba içebiliyor, öğle ve akşam yemeklerini 2’şer liradan 4 lira ödeyip 3 çeşit yemek yiyebiliyorlar.”

Rektör hanımın bu sözü Çukurova Üniversitesi’nde eğitim-öğretim gören öğrencilerin ne kadar şanslı olduğunu göstermektedir. Çünkü karnı doyan öğrenciler, derslerini iyi takip etme yanında ders çalışma şansını da yakalarlar. Böyle olunca da başarı kaçınılmaz olur. Çukurova Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere bu mutluluğu yaşatan Rektör muhterem Meryem Tuncel hanımefendiyi hem kutluyor, hem alkışlıyorum. Burada bir hususu belirtmeden geçemeyeceğim. Çünkü Çukurova Üniversitesi’ni Rektör olarak bugün yöneten Prof.Dr. Sayın Meryem Tuncel’in rahmetli babası İlhan Tuncel benim dostumdu. Lise yıllarında Kuvayi Milliye ruhuna sahip, sözünün arkasında duran beyefendi kişiliğiyle dost canlısı olarak bilinirdi. Bugün rahmetle andığım muhterem kardeşim İlhan Tuncel, kendi düşüncesinde yani Kuvayi Milliye ruhuna sahip evlatlar yetiştirmiş. Muhterem Rektör hanımın, babasından aldığı feyz, Çukurova Üniversitesi’nin kusursuz yönetimine de yansımış olacak ki; bugün Çukurova Üniversitesi’nde okuyan gençler, “Açız” diye bağırmıyorlar. Yaşanan bu başarının mimarı kesinlikle Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Meryem Tuncel’dir. Bu başarısından dolayı Rektör hanımı tekrar tekrar kutluyor ve alkışlıyorum.

CUMHURİYET KADINI EMİNE VARMIŞ’TAN

HEMŞEHRİLERİNE KAHVALTI

Muhterem Emine Varmış hanımefendiyi daha önce de Cumhuriyet kadınını temsil eden örnek bir hanımefendi olarak köşemde misafir etmiştim. On parmağında on marifet olan muhterem Emine Varmış, aynı zamanda Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı’nın da (KA-VAK) Adana Şube Başkanlığı’nı yapmaktadır. Geçen Cumartesi günü, tüm Kadirlili hemşerilerini kahvaltıda buluşturdu. Kahvaltıda bir araya gelen bütün hemşehriler birlikte olmanın mutluluğun yaşadılar ve dar gelirli Kadirlili öğrencilere burs olarak verilmek üzere yardımda bulundular. Kahvaltıdan ayrılan her Kadirlili Cumhuriyet kadını muhterem Emine Varmış’a teşekkür ettiler ve tekrar buluşmaları için çaba sarf etmesini isteyerek ayrıldılar. Eğer bir işte Emine Varmış imzası varsa orada sadece güzellik yaşanır. Gerisi teferruattır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne üç kültürlü evlat yetiştiren dostumuz Emine Varmış hanımefendiyi başarılarının devamını temenni ederek biz de kutluyoruz.

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​
www.polyannasucci.com