ADANA GAZİANTEP VE YÖRESİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ADINA BAŞKANI

“OSMAN KAPLANDAN ANLAMLI DAVET;

“DOSTLUĞU DAYANIŞMAYI ÖZÜMSEYEN VE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SEVEN DUYARLI DEĞERLERİ DERNEĞİMİZİN KOROSUNUN VERECEĞİ MUHTEŞEM KONSERİNE BEKLİYORUZ. KATILIMI  ARZU EDENLER İÇİN DAVETİYELER DERNEGİMİZDEN TEMİN EDİLEBİLİR...”

AYRICALIKLI HABER PORTALIMIZ  www.yasarkara.com.tr DUYARLI DEĞERLERE ÖNERİYOR

" İZMİRTUMED Uyuşturucu ya karşı olanlar bunu paylaşsın lütfen"

CHP ADANA İL BAŞKANI ÇELEBİ: EMEĞİN VE EMEKÇİNİN YANINDAYIZ 01.05.2022

CHP ADANA İL BAŞKANI ÇELEBİ: EMEĞİN VE EMEKÇİNİN YANINDAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması düzenledi.

İl Başkanı Çelebi, "Emek hepimiz için en kutsal değerlerden biridir, dünya emekle kurulmuştur" diyerek bütün emek kesimlerini bu anlamlı günü kutlamak üzere alanlara davet etti.

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi'nin açıklaması:

Böyle anlamı olan günlerde emekçiler için bizim de değerlendirme yapmamız gerekiyor. Emekçilerimiz ve çalışanlarımız açısından neredeyiz? Ülkemizde en geniş tanımıyla işsizlerimizin sayısı 10 milyonu aşmış durumda. Yani ben çalışarak hayatımı kazanmak istiyorum, ekonomiye katkı sunmak istiyorum deyip iş arayan ama bir türlü iş bulamayan 10 milyonu aşkın yurttaşımız var. Bugün ülkemizde yüz binlerce yurttaşımız emeklilikte yaşa takılmış, çözüm bekliyor. Söz verildiği halde bir türlü çözülmeyen 3600 ek gösterge sorunu var. İşsizler için tablo bu durumda iken çalışanların durumu da iç açıcı değil. Asgari ücretin temel ücret haline geldiği ülkemizde, asgari ücretli açlık sınırının altına mahkum edilmiş durumda. Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu dengeli beslenmek bir yana kuru ekmeğe muhtaç duruma getirilmiş, insanlar alış-veriş yapmak için pazarın dağılma saatini bekliyor belki biraz daha ucuza alabilir miyim diye. Böyle bir ortamda çalışanlarımızın geleceğe güvenle bakması da mümkün olamıyor. Çocuk işçiler sorunumuz var. İş cinayetlerinde dünyanın önde gelen ülkeleri arasındayız. Her alanda haksızlıkların, adaletsizliklerin baş gösterdiği; temel hak ve özgürlüklerin askıya alındığı; hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukukunun egemen olduğu; keyfi kararlarla ülkemizin yönetildiği karanlık bir dönemi yaşadık.

Şimdi milletimizle el ele, omuz omuza bu karanlık dönemi sonlandıracağız. Tüm olumsuz koşullara rağmen Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşlarımızın umutsuzluğa kapılmalarını istemiyoruz. Yapılacak olan ilk seçimde ülkeye huzuru, barışı, refahı ve en önemlisi adaleti getireceğiz. Dar gelirliler, emekçiler ve bu ülkenin kalkınmasında öncü güç olan işçiler, geleceğe güvenle bakacaklar, bunun sözünü Cumhuriyet Halk Partisi olarak veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün emekçi ve işçi kardeşlerimin bu özel gününü kutlar, aileleri ile birlikte aydınlık günler dilerim. Yaşasın emek, yaşasın dayanışma, yaşasın 1 Mayıs

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​

İlgili Yayınlar Google Video-Yazı ve Görseller (Fotograflar) İçin

Yaşar Kara YANKI  ismini Takip Ediniz

www.polyannasucci.com