ADANA GAZİANTEP VE YÖRESİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ADINA BAŞKANI

“OSMAN KAPLANDAN ANLAMLI DAVET;

“DOSTLUĞU DAYANIŞMAYI ÖZÜMSEYEN VE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SEVEN DUYARLI DEĞERLERİ DERNEĞİMİZİN KOROSUNUN VERECEĞİ MUHTEŞEM KONSERİNE BEKLİYORUZ. KATILIMI  ARZU EDENLER İÇİN DAVETİYELER DERNEGİMİZDEN TEMİN EDİLEBİLİR...”

AYRICALIKLI HABER PORTALIMIZ  www.yasarkara.com.tr DUYARLI DEĞERLERE ÖNERİYOR

" İZMİRTUMED Uyuşturucu ya karşı olanlar bunu paylaşsın lütfen"

AMERİKA’DAN DÖNEN DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI “Bizleri kavuşturan Rabbime şükürler olsun…” 10.05.2022

AMERİKA’DAN DÖNEN DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI
“Bizleri kavuşturan Rabbime şükürler olsun…”

Değerli okurlarımız, torunumuz Ezmeralda ile kışı birlikte geçirmek üzere, siz değerli okurlarımızdan 2021 Aralık ayında izin istemiştim.

 

Şükürler olsun bugün, yeniden sizlerle beraberim. Torunumuz Ezmerelda Amerika Birleşik Devletleri Başkenti Washington’da K Koleji Lise 1’nci sınıf öğrencidir. Yüzme sporlarındaki başarıları sonucu, K Koleji ilk defa Washington’daki Liselerarası Yüzme Yarışları’nda dereceye giren okullar arasında yer aldı.


K Koleji, bu başarısını, yüzme sporunda okuluna derece kazandıran öğrencilerini ödüllendirmek üzere, bir kutlama töreni düzenledi. Bu törene, torunumla birlikte kızım ve damadım ve muhterem eşim olmak üzere, biz de katıldık.


Torunum, Serbest- Kelebek- Sırtüstü- Kurbağalama ve Karışık Bayrak Yarışları’nda büyük başarı elde ettiği için K Koleji yöneticileri, torunumuza 5 dalda büyük başarı ödülü olarak sertifikalar verdi. Torunumuzun bu başarısı, bizim için de doyumsuz bir mutluluk oldu.

Bülbülü altın kafese koymuşlar, bülbül, “İlle de vatanım” diye ötmüş. Biz de başta torunumuz olmak üzere, çocuklarımızdan izin alarak, muhterem eşimle birlikte Ramazan Bayramı arifesinde Cennet Vatanımız Türkiye’ye döndük ve bugün de sizlerle beraberiz.
Amerika dönüşü, Türkiye’yi her konuda çok pahalı bulduk. Bu nedenle, geliri giderlerini karşılamayan ailelere Rabbim yardımcı olsun. Çünkü hayat gerçekten pahalılık nedeniyle zorlaşmış, bunu fark ettik.


Koronovirüsün bu güzel ülkemizde, duraklama dönemine girmiş olması ise, bizi çok sevindirdi. Çünkü koronavirüsten en fazla zarar gören grup, ileri yaşta olan gruptu. Biz de bu gurubun üyelerinden olduğumuz için, koronavirüsün duraklamasına çok sevindik.


Türkiye’de değişmeyenin ise, üzülerek belirteyim ki; kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin devam ediyor olmasıdır. Ramazan Bayramı’nda dahi; kadına şiddet, kadın cinayetlerinin devam ediyor olması ve gerçek manada çok düşündürücüdür. Oysaki; kadınlar, erkeklerin süsüdür, evlerinin orta direğidir. En önemlisi ise, nüfusun devamını sağlayan önemli bir unsurdur. Bu gerçeği göremeyen, sevgisiz büyüyenler; kadına şiddette yarışırcasına, kadın cinayeti işlemeye devam etmektedirler.


Sebep ne olursa olsun; kadına şiddet uygulamak, öldürmek hem ayıp, hem günah, hem de kabul edilemez. Bu gerçeği göremeyenler, ne yazık ki Türkiye’de kadın cinayetlerini işlemeye devam etmektedirler.


Dün, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Anneler Günü kutlandı. Annelerini sevindiren, onları mutlu eden herkesi kutluyorum. Benim muhterem annem, muhterem kayınvalidem Hakk’a yürüdükleri için onları ben ancak dualarla anabiliyorum.
Anneleri hayatta olan herkes, şu çok önemli gerçeği bilmeli ve ona göre annelerine sahip çıkmalıdır. Anneler evlatlarının dua pınarlarıdır. O pınar kuruduğu zaman evlatlar, acının en şiddetlisini yaşarlar. Bununla da kalmaz, ömür boyu bir dalları kırıkmış gibi yaşamlarını sürdürürler. Bu temel gerçeğin ışığında, anneleri hayatta olan ve onların kıymetini bilen herkesi şanslı kabul ediyor ve kutluyorum.


Bu vesile ile bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Onları bir gün değil, 365 gün hatırlasak haklarını ödeyemeyiz.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​

İlgili Yayınlar Google Video-Yazı ve Görseller (Fotograflar) İçin

Yaşar Kara YANKI  ismini Takip Ediniz

www.polyannasucci.com