ADANA GAZİANTEP VE YÖRESİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ADINA BAŞKANI

“OSMAN KAPLANDAN ANLAMLI DAVET;

“DOSTLUĞU DAYANIŞMAYI ÖZÜMSEYEN VE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SEVEN DUYARLI DEĞERLERİ DERNEĞİMİZİN KOROSUNUN VERECEĞİ MUHTEŞEM KONSERİNE BEKLİYORUZ. KATILIMI  ARZU EDENLER İÇİN DAVETİYELER DERNEGİMİZDEN TEMİN EDİLEBİLİR...”

AYRICALIKLI HABER PORTALIMIZ  www.yasarkara.com.tr DUYARLI DEĞERLERE ÖNERİYOR

" İZMİRTUMED Uyuşturucu ya karşı olanlar bunu paylaşsın lütfen"

“ASİM” GÜNDEMİNE “MÜLTECİ SORUNUNU “ ALDI.ASİM BAŞKANI "BAŞTA MÜLTECİLER OLMAK ÜZERE HERKES DAHA ÇOK SORUMLULUK ALMALI" DEDİ... 11.05.2022

“ASİM” GÜNDEMİNE “MÜLTECİ SORUNUNU “ ALDI

ASİM MAYIS AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MAHMUT ERASLAN: "BAŞTA MÜLTECİLER OLMAK ÜZERE HERKES DAHA ÇOK SORUMLULUK ALMALI"

 

Adana Sivil Toplum İnisiyatifi Başkanı Mahmut Eraslan mülteciler konusunda son zamanlarda ortaya çıkan durumu kaygıyla takip ettiklerini belirterek herkesi daha fazla sorumluluk almaya davet etti.

Bünyesinde yer alan 60’a yakın STK ile Adana’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Adana İHH’nın ev sahipliği yaptığı toplantıya Namaz Platformu Başkanı, gazeteci, yazar Abdullah Yıldız da onur konuğu olarak katıldı.

Programın başında Namaz Platformunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Yıldız geçtiğimiz yıl ASİM’in düzenlediği etkinliğe vurgu yaparak o tarz etkinliklerin arttırılarak sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Yıldızın konuşmalarının ardından ASİM üyeleri gündemdeki mülteciler konusu ile ilgili görüşlerini ifade etti. Toplantının sonrasında açıklamalarda bulunan ASİM Başkanı Mahmut Eraslan; "Son zamanlarda mülteci konusu özellikle insanların gündemine sokuluyor. Bu meselelerin daha da büyümesinin önüne geçmek için her kişiye, her kuruma büyük sorumluluklar düşüyor. En büyük sorumluluk ise mültecilere düşüyor. Kamuoyuna yansıyan bazı görüntüleri tasvip etmemiz mümkün değil ancak milyonlarca mültecinin olduğu bir ortamda birkaç kendini bilmez yüzünden tüm mültecilere aynı muameleyi yapamayız" dedi.

Hükümetin gönüllü dönüşler noktasında bazı adımlar attığını ve bu adımları desteklediklerini de ifade eden Eraslan konuşmasını; "ASİM üyesi kurumlarımız ve genel merkezleri orada yeni kentler oluşturulmasında öncülük ediyorlar. Hayırseverlerin bağışlarını bölgeye ulaştırıyorlar. Geri dönüşe sıcak bakan insanlarımıza da yardımda bulunmaya hazırız. Geri dönmeyi düşünmeyen insanları ise zorla gönderilmesini doğru bulmuyoruz. Nasıl ki yıllar içinde Kafkasya’dan, Balkanlar’dan, Türki Cumhuriyetler’den göçmenleri kabul edip bağrımıza basmışsak bugün mazlum coğrafyalar olarak tanımladığımız bölgelerden gelenleri de kardeşimiz bilip bağrımıza basacağız. Yanlış yapanları iyiliğe sevk edecek adımları atacağız ancak kardeşlik duygusuyla kucaklaşmaya devam edeceğiz. Mültecilerin ülkemizdeki yaşam standartlarına uyumu noktasında herkes en başta da mülteciler çok daha fazla sorumluluk almalıdır" sözleriyle tamamladı.

Toplantıda ASİM üyesi kurumların ortak yapacakları etkinliklerle ilgili de görüş alış-verişinde bulunuldu.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​

İlgili Yayınlar Google Video-Yazı ve Görseller (Fotograflar) İçin

Yaşar Kara YANKI  ismini Takip Ediniz

www.polyannasucci.com