ADANA GAZİANTEP VE YÖRESİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ADINA BAŞKANI

“OSMAN KAPLANDAN ANLAMLI DAVET;

“DOSTLUĞU DAYANIŞMAYI ÖZÜMSEYEN VE TÜRK HALK MÜZİĞİNİ SEVEN DUYARLI DEĞERLERİ DERNEĞİMİZİN KOROSUNUN VERECEĞİ MUHTEŞEM KONSERİNE BEKLİYORUZ. KATILIMI  ARZU EDENLER İÇİN DAVETİYELER DERNEGİMİZDEN TEMİN EDİLEBİLİR...”

AYRICALIKLI HABER PORTALIMIZ  www.yasarkara.com.tr DUYARLI DEĞERLERE ÖNERİYOR

" İZMİRTUMED Uyuşturucu ya karşı olanlar bunu paylaşsın lütfen"

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI Karataş Sevdalıları olarak Karataş için buluştuk! 13.05.2022

DUAYEN YAZAR “HASAN BASRİ YAVUZ” YAZDI

Karataş Sevdalıları olarak Karataş için buluştuk!

Akdeniz Türk-Alman İşadamları Platformu Başkanı, Karataş Sevdalısı, köylüm olmasından dolayı büyük gurur duyduğum Sayın Teyfik Kısacık’la Karataş’la ilgili konuları konuşmak üzere davetlisi olarak Çukurova Kulübü’nde buluştuk.


Sayın Kısacık, Eski Alman Fahri Başkonsolosu olmasından dolayı Adana’nın yanı sıra Karataş’a sahip çıkmış ve kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda ülkemiz ve Almanya arasında hizmetlerin gelişmesinde köprü görevi görmüştür.


Benim gibi, Karataş Sevdalısı olduğu için Karataş Belediyesi ile Almanya’nın Memmingen Büyükşehir Belediyesi’ni “Kardeş Belediye” yapmıştı.

Bu büyük hizmetlerinden dolayı Karataş Belediye Başkanları Almanya’daki kardeş belediyeyi defalarca ziyaret etmişler. Karataş Belediyesi, kurulan bu dostluğun nişanesi olarak Memmingen’in ismini bir caddeye verdi. Sayın Kısacık, bugün bu caddeden Memmingen isminin tabelalarının kaldırılmış olduğuna çok üzüldüğünü dile getirdi.


Oysaki Memmingen Belediyesi’nin, Karataş Belediyesi için Almanya’daki bir caddeye verdiği isim hala durmaktaymış. Bunu Sayın Teyfik Kısacık, son Almanya ziyaretinde de fotoğraflayıp, isminin hala orada durduğunu söyledi. Kıymetli köylüme, dedim ki; Bu aradaki kültür farkıdır, üzülme.


Sayın Teyfik Kısacık’ı çok iyi tanıdığım ve köylüm olmasından gurur duyduğum için Karataş ve Adana için geceli gündüzlü çalıştığına sürekli tanık oldum. Bu çalışmalarının karşılığını görmesi onun en doğal hakkıdır.

Umarım, Karataş Belediyesi yapılmış olan ‘Tabela’ yanlışlığını bu yazıdan itibaren düzeltir. Büyükşehir Belediye Meclisi de Memmingen Belediye yetkililerinin 26-29 Mayıs tarihleri arasındaki Adana ve Karataş ziyaretlerinden önce, Karataş’taki caddeye Memmingen isminin verilmesini onaylar ve Almanya’dan gelecek misafirler de bu tabelayı görerek mutlu olurlar.
Bir Karataş Sevdalısı olarak ben de Karataş’a yapılan hizmetlerin zamanında bitirilmesi konusunda başta Adana valileri olmak üzere, Karataş’a hizmet için hep çırpındım.
Karataş’ın kurtuluşu olacak arıtma tesisi umarım bu yaza yetişir. Adana Eski Valisi merhum Hüseyin Avni Coş ile Magarsus Antik Kenti Tiyatrosu’nun gün ışığına çıkarılması için ilk kazmayı vurduğumuzdan bu yana 8 yıl geçti. Bana ulaşan duyumlara göre, bugün bile antik kentin hala çözüm bekleyen sorunları varmış. Karataş turizme kazandırılmak isteniyorsa; Karataş’ın artıları Türkiye ve Dünya kamuoyuna tanıtılmalı.


İşte bunlardan biri ve en önemlisi; 26-29 Mayıs tarihleri arasında Memmingen Belediye yetkililerinin Adana ve Karataş’ı ziyaret edecek olmalarıdır. Kardeş belediye, Karataş ziyaretlerinde antik tiyatroyu, su sarnıçlarını, Kuş Cenneti’ni, Orman dinlenme kampı ve şu anda yapımı süren Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası ve Karataş Belediyesi’nin ortak katkılarıyla yaptırılan “Halk Plajı” Eski Mavi Kum’un yeri hizmete açılacak olursa; yol, elektrik ve su sorunu olmayan Karataş inanıyorum ki Marmaris, Bodrum ve Alanya ile yarışan bir tatil kenti olur.


Bu hizmetlerin yanında; Sayın Teyfik Kısacık gibi “Önce Karataş” diyen duyarlı, eğitimli dünya görüşü yüksek Karataş sevdalılarına “Buyurun birlikte hizmet edelim” anlayışı yetkililerde kabul görürse, bu Karataş’ın kurtuluşu olur. Karataş Kültür ve Turizm Platformu’nun gösterdiği yolda hizmet akışı sağlanacak olursa Karataş, kara talihini yenme şansını yakalar.
Karataş’ta oturanlar, Karataş’ta görev yapanlar, ‘Sen-ben’ anlayışından uzak, ortak akılla Karataş için çalışacak olurlarsa kazanan Karataş olur.


Yeni bir sezona giriyor Karataş. Bu sezonda; denizinde Mavi flamalar dalgalanmalı, asayiş sorunları yaşanmamalı, başta Karataş Belediye Başkanı, olmak üzere Karataş esnafı, Karataş’a gelen tatilcileri ‘akrabası gelmiş’ gibi karşılamalı, hizmet akışını sağlamalı ve “tekrar bekliyoruz” anlayışı ile yolcu etmelidirler. Bir Karataş Sevdalısı olarak bugünkü Karataş Belediye Başkanı Sayın Necip Topuz’un akraba-arkadaş anlayışı dışında, “Önce Karataş” diyerek çalışıyor olması, Karataş için bir şanstır.

Bu şansın iyi kullanılması için ise, Karataş Belediye Başkanı Sayın Necip Topuz’a yardımda katkısı olan herkes, elinden gelenin en iyisi yapmalıdır. Bu konuda, Adana milletvekilleri, Karataş’ın sorunlarını çözmede kendisi ile yarışan bir anlayışa sahiptirler. Yeter ki yetkililer, doğru olarak Karataş’ın sorunlarını milletvekillerine zamanında ulaştırabilsinler.
Bütün bunlar yapıldığı takdirde; Karataş neden bir Bodrum, bir Marmaris olmasın.
Umarım, Karataş mevcut potansiyelini kullanır. Karataş Sevdalıları taşın altına elini koyar ve işte o zaman kazanan Karataş olur.


Bugünleri görmek arzusu ile tüm Karataş Sevdalıları’nı Karataş’a sahip çıkmaya davet ediyorum.

 

 

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​

İlgili Yayınlar Google Video-Yazı ve Görseller (Fotograflar) İçin

Yaşar Kara YANKI  ismini Takip Ediniz

www.polyannasucci.com