GÜNÜN GÖNDERMESİ...

MABADIN SELFİCİLERİ ! SEYİR MEALİNDE Kİ ASİLLİKLERİ GİDİNCE, BİR BİRLERİNİ NASILDA BULUP SIRITIYORLAR; "KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİRLERİNİ AĞIRLAR" MİSALİ...YUH SİZE...SİZİ  BİR ZAMANLAR ADAM SANIP GÜVENEN İNANANLAR  ŞİMDİ NE KADARDA ÜZÜLÜYORLAR

ADAM SANMIŞTIK DİYE...(Yaşar Kara-YANKI

 

DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ  DR.HÜSEYİN AŞKIN EMEKLİ OLDU…İl Emniyet Müdürü “Emeklilik sonrası akademik kariyerine devam edeceğim ama DİYARBAKIR’a doyamadım; Diyarbakır halkı vefalıdır. Her zaman Devletinin yanındadır " dedi. Haber;Halis KAHRAMAN  30.07.2022

DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ  DR.HÜSEYİN AŞKIN EMEKLİ OLDU…

Diyarbakır’da 1 yıldır görev yapan İl Emniyet Müdürü “Emeklilik sonrası akademik kariyerine devam edeceğim ama DİYARBAKIR’a doyamadım; Diyarbakır halkı vefalıdır. Her zaman Devletinin yanındadır . Diyarbakır bir aşktır.ben Diyarbakır’a doyamadım” dedi .

Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, emeklilik dilekçesini sunmasıyla bu sabah kentten ayrıldı. Yaklaşık 1 yıldır Diyarbakır’da görev yapan Aşkın’ın akademik kariyerine devam edeceği öğrenildi.07 Temmuz 2021 tarihinde 2021/307 sayılı kararname ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Dr. Hüseyin Aşkın'ın, akademik kariyerine devam etmek için emekliliğini istediği öğrenildi. Bir yıllık görev süreci içerisinde özellikle uyuşturucu konusunda ciddi çalışmalar yapan Aşkın, bu sabah 8.30 uçağıyla kentten ayrıldı. Aşkın'ın yerine kimin geleceği ise yakın zamanda kararname ile belli olacak.
DR. HÜSEYİN AŞKIN KİMDİR?
1967 yılında Çankırı ili, Kurşunlu ilçesi, Hacımuslu Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1986 yılında Polis Kolejinden, 1990 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.
1990-1991 yılları arasında ABD’nin Minnesota Eyaletinde yabancı dil eğitimi aldı. Aynı tarihlerde asayiş hizmetleri konusunda Eyalet Polisiyle birlikte çalışmalar yaptı.
Komiser Yardımcılığında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğinde, Cinayet ve Gasp Büro Amirliklerinde ekip amiri olarak görev yaptı. Komiser rütbesinde Başbakanlık Koruma Müdürlüğü ve Esenboğa Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğünde çalıştı.
1994 yılında ABD’nin Georgia Eyaleti Federal Güvenlik Eğitim Merkezinde terörle mücadele ve özel operasyonlar konusunda programa katıldı.
1997-1998 yıllarında Hakkâri ili, Çukurca ilçesi, Hakantepe Sınır Jandarma Bölüğünde Yedek Subay Tim Komutanı ve Bölük Komutan Vekili olarak askerlik hizmetini tamamladı.
Başkomiser rütbesinde Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliklerinde büro amiri olarak görev yaptı.
2000 yılında Kanada Kraliyet Atlı Polis Teşkilatında önemli suçların soruşturulması konusunda çalışmalarda bulundu.
Emniyet Amirliği rütbesinde Ankara Emniyet Müdürlüğünde Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığında Toplumsal Olaylar Şube Müdür Vekili olarak çalıştı.
2002 yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde “Polisin İmajı” konusunda yazdığı tezle yüksek lisans eğitimini tamamladı.
4. Sınıf ve 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbelerinde sırasıyla Emniyet Genel Müdürlüğünde Ulaştırma, İç Hizmetler, Fabrika ve Kademeler Şube Müdürü ve Malatya Emniyet Müdürlüğünde Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı
2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde, Yozgat ve Elmadağ Polis Meslek Yüksekokullarında öğretmen emniyet müdürü olarak çalıştı
2009 yılında İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen proje yarışmasında “Polisin Hitap Tarzı” konulu çalışması en iyi proje seçildi.. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı doktora çalışmalarını, 2019 yılında “Bölücü Terörle Mücadelede Algı Yönetimikonusunda yazdığı teziyle tamamladı.
2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, 2016-2021 yılları arasında ise İzmir İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.
07.07.2021 tarih ve 2021/307 sayılı kararname ile Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi evli iki çocuk babası olan Aşkın iyi derecede İngiliz ce bilmektedir .

Ayrıcalıklı Haber Portalı
www.yasarkara.com.tr   Ailesi olarak Sn Müdürümüze emeklilik hayatında ailesi ile birlikte sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz.
 Haber/Halis KAHRAMAN

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​

İlgili Yayınlar Google Video-Yazı ve Görseller (Fotograflar) İçin

Yaşar Kara YANKI  ismini Takip Ediniz

www.polyannasucci.com