Yaşar Kara-YANKI’da Toplumumuzun Canını Yakan Yüreğinde Önemle İz Bırakan,  HADİSELER Ayrı Yıllarda Olsa da Gün Olarak Aynı Tarihte Hunharca Bir Sonla Yitirdiğimiz İki Değeri Yazdı;

DUALARIMIZ BİR KEZ DAHA "UĞUR MUMCU İÇİN 29 VE ALİ GAFFAR OKKAN" İÇİN 21 YILDIR DEVAM EDİYOR HEMDE KALBEN…

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISININ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN

AYRIMSIZ KENETLENELİM..."

SPOR BASINIMIZIN BAŞARI ÖDÜLLÜ USTA KALEMİ

GÜNAYDIN Adana Gazetesi Spor Müdürü

HÜSEYİN SUNGUR

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
ADANA ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

www.yasarkara.com.tr EDİTÖRÜ DR.POLYANNA SUCCİ KARA, HOCASI  AYNI ZAMANDA BİR DÖNEMDE BİRLİKTE YAKİNEN ÇALIŞTIĞI  PROF.DR.AHMET METE IŞIKARA’NIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ  9.YILINDA YİNE TEK SÖZ SÖYLEDİ; “NUR İÇİNDE YAT DEPREM DEDEM”

YAYIN İLKELERİMİZ

YAYIN İLKELERİMİZ 

1) GAZETECİLİKTE TEMEL İŞLEV, GERÇEKLERİ BULUP BOZMADAN, ABARTMADAN VE HİÇBİR BASKININ ETKİSİ ALTINDA KALMADAN, EN KISA ZAMANDA VE EDİNİLEBİLEN TAM BİLGİYLE KAMUOYUNA İLETMEKTİR.

2)GAZETECİ, MESLEKİ ÇALIŞMALARINI HER TÜRLÜ ÇIKAR VE NÜFUZ İLİŞKİSİNİN DIŞINDA TUTAR; HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİDE AKTİF GÖREV ALMAZ.

3)GAZETECİ GÖREVİNİ TAŞIDIĞI SIFATIN SAYGINLIĞINA GÖLGE DÜŞÜREBİLECEK YÖNTEM VE TUTUMLARLA YAPMAKTAN UZAK DURUR.

4)YAYINA KONU EDİLEN VEYA EDİLMESİ DÜŞÜNÜLEN KİŞİLERDEN VE KURUMLARDAN MESLEK ETİK VE GELENEKLERİNE AYKIRI HİÇBİR HEDİYE VE AYRICALIK KABUL EDİLEMEZ.

5)YAYINLARDA HİÇ KİMSE, IRK, CİNSİYETİ, SOSYAL DÜZEYİ VEYA İLİŞKİSİ, DİNİ İNANÇLARI, FİZİKİ KUSURLARI VEYA YAŞI NEDENİYLE AŞAĞILANAMAZ VE KINANAMAZ.

6)DÜŞÜNCE, VİCDAN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SINIRLAYICI; GENEL AHLAK ANLAYIŞINI, DİN DUYGULARINI, AİLE KURUMUNUN TEMEL DAYANAKLARINI SARSICI YAYIN YAPILAMAZ.

7)KİŞİLERİ VE KURULUŞLARI, ELEŞTİRİ SINIRLARININ ÖTESİNDE KÜÇÜK DÜŞÜREN, AŞAĞILAYAN VEYA İFTİRA NİTELİĞİNİ TAŞIYAN LAKAP VE İFADELER KULLANILAMAZ.

8)SUÇLU OLDUĞU YARGI KARARIYLA BELİRLENMEDİKÇE HİÇ KİMSE "SUÇLU" İLAN EDİLEMEZ.

9)SORUŞTURMASI GAZETECİLİK OLANAKLARI İÇİNDE BULUNAN HABERLER SORUŞTURULMAKSIZIN VE BUNDAN NE SONUÇ ALINDIĞI BELİRTİLMEKSİZİN VE/VEYA DOĞRULUĞUNDAN EMİN OLUNMAKSIZIN YAYIMLANAMAZ.

10)İNANDIRICI MAKUL NEDENLER GÖSTERİLMEDİKÇE KİMSE, YASALARIN SUÇ SAYDIĞI EYLEMLERLE İTHAM EDİLEMEZ.

11)KİŞİLERİN ÖZEL YAŞAMI-İLGİLİNİN AÇIK VEYA KAPALI RIZASI OLDUĞU ANLAMINA GELEN YAŞAM ŞEKLİ VEYA KAMU ÇIKARLARININ GEREKTİRDİĞİ DURUMLAR DIŞINDA- YAYINLARA KONU EDİLEMEZ.

12)KAMU YARARI OLMADIKÇA, GİZLİ KAMERA KULLANMAK, GİZLİCE SES KAYDI YAPMAK, ÖZEL MÜLKE İZİNSİZ GİRMEK GİBİ, İLGİLİNİN KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI SAYILABİLECEK YÖNTEMLERLE HABER ÜRETİLEMEZ.

13)SANIKLARIN, SUÇLARIN AKRABALARI VE YAKINLARI, OLAYLA İLGİLERİ OLMADIKÇA VEYA OLAYIN DOĞRU ANLAŞILMASI İÇİN GEREĞİ BULUNMADIKÇA TEŞHİR EDİLEMEZ.

14)SAKLI KALMASI KAYDIYLA VERİLEN BİLGİLER, KAMU YARARI CİDDİ BİR BİÇİMDE GEREKTİRMEDİKÇE YAYIMLANAMAZ.

15)HABER KAYNAĞININ -KAMUOYUNU YANILTMAYI AMAÇLADIĞI HALLER HARİÇ-GİZLİLİĞİNE AZAMİ SAYGI VE TİTİZLİK GÖSTERİLİR.

16)HABERLERİN ARAŞTIRILMASI, HAZIRLANMASI VE YAYIMLANMASINDA HER ZAMAN DENGELİ, GERÇEĞE BAĞLI VE OBJEKTİF DAVRANILMASI ŞARTTIR.

17)ŞİDDET VE ZORBALIĞI ÖZENDİRİCİ VEYA KIŞKIRTICI; ÇOCUKLARI CİNSEL KONULARDA OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYİCİ, BİREYLERİ TOPLULUKLAR VE ULUSLAR ARASINDA NEFRET VE DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLEYİCİ YAYIN YAPMAKTAN KAÇINILIR.

18)İLAN VE REKLAM NİTELİĞİNDEKİ YAYINLARIN, BU NİTELİKLERİ TEREDDÜDE YER BIRAKMAYACAK ŞEKİLDE BELİRTİLİR.

19)YAYIN TARİHİ İÇİN KONAN ZAMAN (AMBARGO) KAYDINA UYULUR.

20)YANLIŞ YAYINLARDAN KAYNAKLANAN CEVAP VE TEKZİP HAKKINA SAYGI GÖSTERİLİR, GEREĞİ YAPILIR.

21) YASARKARA.COM.TR  BASIN ORGANLARINA DIŞARIDAN KATKIDA BULUNANLARIN DA YASARKARA.COM.TR HABER SİTESİ  YAYIN İLKELERİ'NE UYMALARI BEKLENİR.

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​
www.polyannasucci.com