Yaşar Kara-YANKI’da Toplumumuzun Canını Yakan Yüreğinde Önemle İz Bırakan,  HADİSELER Ayrı Yıllarda Olsa da Gün Olarak Aynı Tarihte Hunharca Bir Sonla Yitirdiğimiz İki Değeri Yazdı;

DUALARIMIZ BİR KEZ DAHA "UĞUR MUMCU İÇİN 29 VE ALİ GAFFAR OKKAN" İÇİN 21 YILDIR DEVAM EDİYOR HEMDE KALBEN…

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISININ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN

AYRIMSIZ KENETLENELİM..."

SPOR BASINIMIZIN BAŞARI ÖDÜLLÜ USTA KALEMİ

GÜNAYDIN Adana Gazetesi Spor Müdürü

HÜSEYİN SUNGUR

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ
ADANA ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

www.yasarkara.com.tr EDİTÖRÜ DR.POLYANNA SUCCİ KARA, HOCASI  AYNI ZAMANDA BİR DÖNEMDE BİRLİKTE YAKİNEN ÇALIŞTIĞI  PROF.DR.AHMET METE IŞIKARA’NIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ  9.YILINDA YİNE TEK SÖZ SÖYLEDİ; “NUR İÇİNDE YAT DEPREM DEDEM”

YAŞAR KARA
yasarkara01turk@hotmail.com
Nöbetteki Mülk-i Amir Demirtaş… 13.08.2016

Yaşar KARA-YANKI

 

Nöbetteki Mülk-i Amir

Demirtaş…

 

 

10 Ağustos 2016 akşamı noktalanan ülkemizde ki demokrasi nöbetinin Adana’da ki son nöbetçisi Adana Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ oldu.

Elbette ki günlerce devam eden ve muhteşem emekleri olan duyarlı  sağ duyu sahibi Adanalı vatandaşımızın  kadınıyla-kızıyla-genciyle-yaşlısıyla mesuliyet duygularını anlatmaya bırakın köşemi gazetemizin sayfaları yetmez yazmaya başlasak. Yine; Valimiz Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra ilimizin kıymette paha atanmış seçilmiş değerleri, siyasi veya bağımsız STK’ların ilgilileri, görünen görünmeyen kadirşinas değerleri. Pek tabi;  Avrupa Birliği Bakanımız Adana Milletvekilimiz Sayın Ömer Çelik, Milletvekilleri ve özelliklede Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kızılay Adana Şubesi ve Adana Platformu Başkanı Ramazan Saygılı, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi  Edip Gülnar’ın  Demokrasi adına günlerce süren unutulmaz katkılarını bir kez daha hatırlayalım.

Amma velâkin;

Bilhassa 7 Ağustos la beraber Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’IN talimatıyla 10 Ağustos 2016 da noktalanan Demokrasi nöbetinin Adana’da ki son nöbetçisi Adana Valimiz Mahmut Demirtaş oldu. Adana’ya Haziran ayında atanan ve sıcağı sıcağına çok önemli gelişmelere karşı göstermiş olduğu sorumlu Devlet adamlığı tüm Adana halkının üzerinde kısa sürede dikkat çekti.

Ve Adana Valimizin miting alanında vatandaşımızı coşturan şu önemli konuşma metninde ki bazı alıntıları sizlere paylaşarak yazımı noktalıyorum.

“MİLLİ İRADEYE NAMUSUMUZ KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

"Siz varken, milletimiz varken, kimse bundan sonra bu darbe girişimine teşebbüste bulunamayacak. Siz sokaklarda ve meydanlarda bunun dersini verdiniz. Bizim demokrasimiz 27 gün öncesindeki demokrasiden çok daha güçlü artık. Sizler bu Terör Örgütüne 27. günden beri ders veriyorsunuz. Bundan sonra kimse bu hatayı yapamayacak. Allah'ın izniyle gerektiğinde tankların önüne yatacağız. bombalara hedef olacağız. Ama kimse bu memleketin milli iradesini çiğnemeyecek, çiğnettirmeyeceğiz. Bizim için milli irade bir namustur kardeşlerim. Ona namusumuz kadar sahip çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin de arkasındayız. Sizler olduğunuz müddetçe kimse bu memlekete, millete kurumlara asla yanlış yapamayacaktır. Zaten bir daha cesaret edemezler. Her biri on, yüz adım bile gidememiştir. Sizleri karşılarında görünce bu geri dönmek zorunda kalmışlardır. Bizler sonuca ulaşana kadar, köklerini kazıyana kadar gece gündüz çalışıp, kökünü kazıyacağız…"

Yaşar KARA - Derin düşünce ve haber portalı - Habercilite 50.Yıl
Sitemizde yayınlanan materyallerin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yaşar KARA © 2006-2021  
YÖNETİM PANEL
​​​​
www.polyannasucci.com