‘Adana’da Gizem’in adı Edip GÜLNAR…’

‘Adana’da Gizem’in adı Edip GÜLNAR…’

ABONE OL
Şubat 21, 2024 06:39
‘Adana’da Gizem’in adı Edip GÜLNAR…’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA-YANKI

Tartışması, lafını eveleyip gevelememesi nedeniyle, tabiî ki; şahsıma gösterdiği nezaketi nedeniyle hep sevmişimdir O’nu.

Siyaset ağırlıklı yazsamda Eski Milli sporcu olmam nedeniyle spordan da hiç kopamam. İşte bu sebeple O’nun sporumuza duyduğu ilgi, beklentiler ötesi mücadelesi; hele helede Adanalı yanıyla, Adanalı tutkusuyla bölgemizin güzide ve aynı zamanda efsaneleri yetiştirmiş futbol kulübü Adana Demirspor’a olan ilgisi ki;

Bu ilginin temelinde de Demiryolculuğun bağının güçlülüğünün yattığına da inanırım.
Yöneticiliği, fanatikliliği kızgınlığı, ara ara hak-ediş çerçevesinde başkaldırışı dikkatlerimden hiç kaçmamıştır.

Diyaloglarım-iletişimlerim hep belirli vesilelerle dayanmış ve belirli bir saygı dahilinde olmuştur. Dahada ötesi olmaz. Çünkü bağım genellikle ayni ölçeklidir.
Futbol ilintisinin yanı sıra;

“ Emek en yüce değerdir” sözünün kıymetini bilecek kadarda iyi bir sendikacıdır Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip GÜLNAR.

Ülkesini sevecek, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin İlelebet yaşaması için, ATATÜRK’ün muasır medeniyet ideali için gösterdiği yolda yürümekten taviz vermeyecek kadarda yurtseverdir Edip GÜLNAR.

Rönesans adına Devrimciliği yanıyla da ayrıcalıklıdır.

Spor ve sendika tarafıyla beraber siyasetinden de azda olsa söz ettik Edip GÜLNAR’ın.
Rönesans, devrim, yenilik derken; Edip GÜLNAR’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’ ye memleket severlik adına zamanında önemle DESTEK verdiğini biliyoruz. İyi ve doğruda etmişti tarihin getirisi gereği tercihini-desteğini vermekle. Sonuçta şartların getirisi o gün öyleydi.

Allah var ya SÖZLÜ’ de bu ‘SEVGİ’yi karşılıksız bırakmamış ve Büyükşehir uhdesini oluşturan en önemli BİT’lerinden İMAR AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine seçerek iyide bir yol arkadaşlığı sundu. Geriside Kardeş SÖZLÜ’den geldi ve çok sevdiği Adana Demirspor’da önemli bir sıfatla yer aldı.

Her şey böyle güzel güzel giderken, birden kırılmalar, istemezükler ve istifalar ortaya bir ortaya serilmeye başlandı. Ayrıntıya şimdilik pek girmesem de Final’e gelen yolu yazalım ÖMER ÇELİK!
Amanını filan yok aynen öyle doğru okudun doğru gördünüz zira bu basına yansıdı üstelikte içinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan Ayında gerçekleşti.

Adana’ya gelen; İktidar Partisi AK Partinin güçlü ismi Avrupa Birliği Bakanımız Sayın ÖMER ÇELİK’in partinsin Adana da ki güçlü değerleriyle birlikte önemle ziyarette bulunduğu ender isimlerden birisi Edip GÜLNAR oldu.

Böylece Edip GÜLNAR’ın gücü, gerçeği yada gizemi ortaya çıkmış oldu.
Ne var bunda,

Demokrasi değil mi? Benzeri teraneleri bırakalım burada ki gerçeğini getirisini hep beraber görelim.

Şimdilik bu kadarla kalalım. Edip GÜLNAR’a daima olduğu gibi yolunu Allah açık etsin temennimizi sunma dostluğumuz gösterilim. Bakalım bakım YARINLAR ne getirecek?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r