Hakkımda

Hakkımda

ABONE OL
Şubat 20, 2024 21:24
Hakkımda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÖZETLE YAŞAR KARA

Yaşar Kara

Gazeteci-Yazar,
(Savaş Muhabiri Kökenli) Siyaset Bilimci

Özel habercilik- Özel röportaj ve isabetli siyasi kritikleriyle Anadolu basınında etkin olan YAŞAR KARA,

22 Nisan 1971 yılından beri gazetecilik mesleğinin içerisinde olup, yerel, yaygın ve uluslararası birçok gazetecilik ödülüne sahiptir.

Usta kalem aynı zamanda yerel, yaygın ve uluslararası birçok şampiyonluklar yaşamış eski Milli Karateci, Boksör ve Tai Boksörü ve aynı zamanda Karate ve Judo Antrenörü ve Hakemi…

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli  Basın Kartı hamili olan YAŞAR KARAAdana- Mersin ve İskenderun bölgesinin yakından tanıdığı gazeteci yazar ve aynı zamanda Analiz Uzmanı olan Psikolog DR.POLYANNA SUCCİ KARA ile 29 yıldır devam eden mutlu bir evliliği vardır.

YAŞAR KARA Eylül 2012 tarihinde 28 yıllık SGK ’lı fikir işçisi olarak SGK dan emekli olmuştur.

Usta gazeteci halen yerel, yaygın ve uluslararası birçok platformda mesleki, Uzakdoğu sporları ve Adana ve Dinamikleri gibi konularda seri konferanslar vermekte olup, Adana Valiliği’nin projesi olan Sevgiye Uzanan Eller’ de özellikle Güneydoğulu ağırlıklı bölgelerde yarının büyükleri bugünün çocuklarını sporcu olarak antrenör unvanıyla eğitmektedir.

Yaşar Kara, Yaşar Kara YANKI isimli Canlı Ve Paket Televizyon Programlarıyla, Yorumlarıyla, Zaman Zaman Siyaset, Sanat, Spor Ve Ekonomi Dünyasında Ki Gelişmeleri Önemli İsimleri Gün Işığına Çıkararak Reytingleri Anadolu’ya yönlendirmiş ender isimlerden birisidir.

Yaşar KARA, Yaşar Kara YANKI isimli günlük yazılarıyla aktif Habercilik yaşamına devam etmektedir.

Yaşar KARA, Basın Konseyi ve Kısa ismi BİA olan Uluslar arası Bağımsız İletişim Ağı Üyesidir.

Yaşar KARA’nın kendi adını taşıyan ve uhdesinde bir çok ayrıcalıklı ismi barındıran www.yasarkara.com.tr isimli 13 yıldır yayın yaşamını  sürdüren İnternet Haber Sitesi bulunmaktadır.

YAŞAR KARA’NIN EN ÇOK SEVDİĞİ SÖZ İSE
“YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN ÜNİTER YAPISININ BÜTÜNLÜĞÜ” dür.

İLETİŞİM:
YAŞAR KARA (0542 339 15 15)
E-POSTA:yasarkara01turk@hotmail.com.tr

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r