AVRUPA VE DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARI BALCALI’DA BULUŞTU
  • Yaşar Kara
  • Gündem
  • AVRUPA VE DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARI BALCALI’DA BULUŞTU

AVRUPA VE DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARI BALCALI’DA BULUŞTU

ABONE OL
Mayıs 28, 2024 12:28
AVRUPA VE DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARI BALCALI’DA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AVRUPA VE DÜNYA’NIN ÖNDE GELEN BEYİN CERRAHLARI BALCALI’DA BULUŞTU

1.    ÇUKUROVA NÖROŞİRURJİ İLKBAHAR SEMPOZYUMU ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BALCALI YERLEŞKESİNDE YAPILDI

 Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğini yaptığı, 1. Çukurova Nöroşirurji İlkbahar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi Balcalı Yerleşkesin de gerçekleştirildi. Sempozyuma Avrupa ve Dünya’dan çok önemli Beyin Cerrahları katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan toplantı moderatörü Çukurova Üniversitesi Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp İskender Göçer böylesine önemli bir bilimsel toplantıya ev sahipliği yapmaktan son derece onur duyduklarını ifade ederek, toplantı sonunda katılımcıların buradan son derece değerli bilgilerle ayrılacaklarına emin olduklarının altını çizdi.

Daha sonra söz alan Türk Nöroşirurji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hakan Emmez ise düzenlenen ve ilki gerçekleşen bu toplantıya başta Ülkemiz olmak üzere Avrupa ve Dünya’dan son derece önemli bilim adamlarının katıldığını belirterek, edinilecek faydalı bilgilerle Nöroşirurji alanında hizmet veren hekimlerin bilgi dağarcıklarını genişleteceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

Son olarak söz alan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Nöroşirurji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk İldan da toplantıya katılımlarında dolayı bilim insanlarına teşekkür etti. İldan bu toplantıların ilkinin Çukurova Bölgesinde ve Balcalı yerleşkesinde yapılıyor olmasının kendilerine ayrıca bir sorumluluk yüklediğinin de bilincinde olduklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından sempozyumda oturumlara geçildi.Bu yıl sempozyumda 3 ayrı oturumda; Sellar-Parasellar Tümörlerin Transkranial Yaklaşımı, Endoskopik Endonazal Yaklaşımı ve son bölümde de Vestibüler Schwannom konularını, konuların çok değerli uzmanları ‘nasıl yapıyorum- Niçin’ temalı videolar ile sunum yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r