Bakan A. Kadir Uraloğlu’ndan Adana Toroslar Federasyonuna Ziyaret
  • Yaşar Kara
  • Gündem
  • Bakan A. Kadir Uraloğlu’ndan Adana Toroslar Federasyonuna Ziyaret

Bakan A. Kadir Uraloğlu’ndan Adana Toroslar Federasyonuna Ziyaret

ABONE OL
Mart 8, 2024 17:00
Bakan A. Kadir Uraloğlu’ndan Adana Toroslar Federasyonuna Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana İlimizde birçok ilçenin kalkınmasına önemle hizmet eden derneklerin bir araya gelmesiyle oluşan Cenap EROL’un Başkanlığını yaptığı Adana Toroslar Federasyonu’na Ulaştırma Bakanımız Abdulkadir URALOĞLU’ndan ziyaret.
Bakanın ziyaretine; AK Parti Adana Milletvekillerinden Sunay Karamık, Ahmet Zenbilci,Abdullah Doğru ve Faruk Aytek ; ayrıca; Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ak Parti Yüreğir Belediye Başkanı Av. Mehmet Fatih Kocaispir’de beraberinde katılımı sağladı.

Hürriyet gazetesi çukurova bölge Temsilcisi gazeteci yazar Erdal Fernergiz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan vekili Cafer Esendemir, Toroslar Federasyonu Başkanı Cenap Erol ve Yaşar Kara-YANKI

Adana’mız için neler yapılabileceği hususunda fikir alışverişinde bulunulan ziyarette; aralarında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Hürriyet Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz, bölgenin etkin Habercilerinde siyaset bilimci Yaşar Kara-YANKI, Adana Toroslar Federasyonu Başkanı Cenap Erol ve Kuzey Adana bölgemizin önemli sivil toplum örgütlerinin başkanlarıda iştirak etti.

Abdülkadir Uraloğlu Ulaştırma Bakanımız Yaşar Kara-YANKI ile

Ziyarette; Ev sahibi Cenap Erol “ Adana Toroslar Federasyonunun Avrupa Birliği Projesiyle; Adana’mızın Unutulmaya Yüz Tutmuş Yemek Kültürü (Gastronomi) ile ilgili yapmış olduğu çalışmaları ve bu vesileyle de; Kozan-Tufanbeyli devlet karayolunun bir an önce yapılmasının Gastronomi Turizmi açısından önemli olduğuna vurgu yaptı. Bu arada; Ulaştırma Bakanımız Uraloğlu’da;

“Heybetli Torosların kapladığı Adana’nın yanında olmaya devam edeceğiz.” Sözününde verdi. Ayrıca; Adana Toroslar Federasyonu Başkanı ziyaret anısına; Çukurova bölgesinin geçmişte kullanılan o dönem paralarının rölyeflerinin bulunduğu bir tabloyu bakana takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r