Hocalı Soykırımının 32. Yılında Adana’da Anma

Hocalı Soykırımının 32. Yılında Adana’da Anma

Azerbaycan İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği tarafından Adana’da Hocalı Soykırımının 32. yılı nedeniyle anma etkinliği düzenlendi.

ABONE OL
Şubat 28, 2024 09:36
Hocalı Soykırımının 32. Yılında Adana’da Anma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kız Lisesi’nde düzenlenen anma etkinliği ve fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Emekli Öğretmen Ahmet Kaytancı ile Azerbaycan İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı yaptıkları konuşmada, 1992 yılında Ru s ve Ermeni askerleri tarafından 106 kadın ve 83’ü çocuk 613 kişinin işkencelerle öldürüldüğünü anımsattı, “2020 yılına kadar işgal altındaki Karabağ toprakları 44 gün süren savaşta Azerbaycan’ın zaferiyle sonuçlanarak bağımsızlığa kavuşmuştur” dediler.

Kız Lisesi Salonundaki anma ve resim sergisi açılışına Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformu üyeler, Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Osman Beg, Tüm Adana Kırım Türkleri Derneği Başkanı Ruşen Yalçın, Oğuz Boyları Derneği Başkanı Mahmut Dalkır, Doğa Sporları Derneği Başkanı Ayhan Binboğa, SEKAD Derneği Başkanı Elife Müftüoğlu, İŞKAD Başkanı Bermen Mantı, YAYA DER Başkanı Nejla Başkan, Adana Eski Fotoğraflar Grubundan Sabri Gül, Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Çiğdem Akça, Adana Kız Lisesi Müdürü Fatma Yılmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: https://kozanbilgi.net/2024/02/hocali-soykiriminin-32-yilinda-adanada-anma/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r