Kel Ali’nin Bağı…

Kel Ali’nin Bağı…

ABONE OL
Şubat 20, 2024 19:14
Kel Ali’nin Bağı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gerçektende Kel Ali diye bir var mı? Varsa da bağı var mı? Bunları bilemem ama çocukluk yıllarımda; ne zaman bir karışıklık, karmaşık, yâda içinden çıkılmaz bir hal aldığı zaman; büyüklerimiz böyle söylerdi ‘Ortalık Kel Ali’nin Bağına döndü.’

Yaşar KARA – YANKI

Kel Ali’nin Bağı…

Gerçektende Kel Ali diye bir var mı? Varsa da bağı var mı? Bunları bilemem ama çocukluk yıllarımda; ne zaman bir karışıklık, karmaşık, yâda içinden çıkılmaz bir hal aldığı zaman; büyüklerimiz böyle söylerdi ‘Ortalık Kel Ali’nin Bağına döndü.’

15 Temmuz 2016’ nın getirisi devam ediyor. Neredeyse her yanda, her kurum ve kuruluşta; çok sayıda görevden alma, yâda görevden el çektirmeler var. Nasiplenenlerin sayılarda bir hayli fazla.

Devlet Baba ne yaparsa doğru yapar mantığı, düşüncesi bizde de var. Ama bu işin;
İdari soruşturması,
Yargısı bir sürü Hukuk süreci var.
Zaman bu işi çözecek ama ivedilik bölümleri kadar seri olacak mı burasını bilemiyoruz, doğrusu merak konusuda.
Hak eden, bulaşan, değen, katılan, haksızlık eden, hak edenlerin hakkını yiyenlerden hesap sorulmalı. İş kurunun yanında YAŞ’ında yanma meselesi var.

Hiç kimse cart curt etmeye filan kalkmasın, HAKSIZLIĞA uğrayan; öyle-böyle-şöyle gerekçelerden dolayı fırsat bu fırsat deyip, geçmişten gelen KUYRUK ACISIYLA buda, yâda şuda böyleydi deyip ; GÜMLEYENLERİNDE Haddi hesabının varlığını inkâra edilemeyecek kadar gerçek.
Alnı-Ak
Boğazı PAK olanların korkmasına gerek yok. Onları devlet baba tereyağından kıl çeker gibi ayıklayacaktır. Hepsinden öte Allah biliyor ya gerisini devlet halleder. Belki biraz zaman alır ama o kadarlıkta olacak.

Zaten bunun için diyorum ya; görevden almalarda yada el çektirmelerde ki ivedilik kazaen haksızlığa uğrayanlar nezdinde olsa diye.

KOZAN BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANLARINDAN ‘MUSTAFA AZGIN’ SİZLERE ÖMÜR

Türkiye’de Sosyal Demokratların Yerel Yönetimlerde zaferini yazdığı tarihlerin en önemli dönemlerinden biri 1977–1980 arası. İkincisi ise 1989–94 arası Hatta Sosyal Demokratların bu dönemlerde siyasi parti olarak en fazla oy aldığı dönemler. Yanlış değil isem yurt genelinde Merhum Bülent Ecevit’in liderliğinde ki CHP olarak 700 ün üzerinde Belediye Başkanlıklarını kazanırken seçimlerde %48 lere ulaşılmıştı yüzdeleme olarak. Vee Belediyeciliklerinde de başarılara imza atmışlardır.
Şöyle bir bakıyorum da İstanbul’da Aytekin Kotil sonrasında Nurettin Sözen. İzmir’de 1973-1980 arası İhsan Alyanak-1989-94 Yüksel Çakmur. Başkentimiz Ankara’da Vedat Dalokay gibi bir ismin ardında Ali Dinçer ve 1989-93 arası Murat Karayalçın (Bu dönem SHP Genel Başkanlığına seçilmesi nedeniyle görevinden ayrılmıştı) Mersin’de 1977–80/89–94 arası Kaya Mutlu ve Adana’da da 1977–80/ 89–1994 arası Selahattin Çolak gibi önemli ve tanınmış SOL’un efsane isimleri bu kentlerde REİSLİK yaptılar.

İşte SOL’un bu dönemlerinde Adana-Kozan’ın 1977–80 ve 1989-94 yılları arasında Kozan Belediye Başkanlığını yaptı Mustafa AZGIN. Akademi mezunu olan Mustafa Azgın, 1977 yılının akabinde Ecevit hükümetinin önemli katkısıyla Kozan-Adana arasında işletilmek üzeri Belediye Otobüslerini devreye sokmuş ve çok uzun yıllar Kozan’a hizmet vermişti. Ve yine Mustafa Azgın, 1989–94 yılları arasında Kozan’da şuulandırma çalışmaları yapmasıyla Belediye Başkanlığında yaptığı hizmetler dikkat çekmiştir. Uzun yıllar siyasetle iştigal eden Mustafa Azgın, Kozan’da 1960 yıllardan bugüne kadar gelen 56 yıllık sürede SOL adına Belediye Başkanlığını kazanabilmiş ve bunu iki kez yapmış tek isimdi.

Dün hakkın rahmetine kavuşan Kozan Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Azgın’a Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r