Nöbetteki Mülk-i Amir Demirtaş

Nöbetteki Mülk-i Amir Demirtaş

ABONE OL
Şubat 20, 2024 19:11
Nöbetteki Mülk-i Amir Demirtaş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

Nöbetteki Mülk-i Amir
Demirtaş…

10 Ağustos 2016 akşamı noktalanan ülkemizde ki demokrasi nöbetinin Adana’da ki son nöbetçisi Adana Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ oldu.

Elbette ki günlerce devam eden ve muhteşem emekleri olan duyarlı sağ duyu sahibi Adanalı vatandaşımızın kadınıyla-kızıyla-genciyle-yaşlısıyla mesuliyet duygularını anlatmaya bırakın köşemi gazetemizin sayfaları yetmez yazmaya başlasak. Yine; Valimiz Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra ilimizin kıymette paha atanmış seçilmiş değerleri, siyasi veya bağımsız STK’ların ilgilileri, görünen görünmeyen kadirşinas değerleri. Pek tabi; Avrupa Birliği Bakanımız Adana Milletvekilimiz Sayın Ömer Çelik, Milletvekilleri ve özelliklede Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kızılay Adana Şubesi ve Adana Platformu Başkanı Ramazan Saygılı, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ın Demokrasi adına günlerce süren unutulmaz katkılarını bir kez daha hatırlayalım.

Amma velâkin;

Bilhassa 7 Ağustos la beraber Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’IN talimatıyla 10 Ağustos 2016 da noktalanan Demokrasi nöbetinin Adana’da ki son nöbetçisi Adana Valimiz Mahmut Demirtaş oldu. Adana’ya Haziran ayında atanan ve sıcağı sıcağına çok önemli gelişmelere karşı göstermiş olduğu sorumlu Devlet adamlığı tüm Adana halkının üzerinde kısa sürede dikkat çekti.

Ve Adana Valimizin miting alanında vatandaşımızı coşturan şu önemli konuşma metninde ki bazı alıntıları sizlere paylaşarak yazımı noktalıyorum.

“MİLLİ İRADEYE NAMUSUMUZ KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Siz varken, milletimiz varken, kimse bundan sonra bu darbe girişimine teşebbüste bulunamayacak. Siz sokaklarda ve meydanlarda bunun dersini verdiniz. Bizim demokrasimiz 27 gün öncesindeki demokrasiden çok daha güçlü artık. Sizler bu Terör Örgütüne 27. günden beri ders veriyorsunuz. Bundan sonra kimse bu hatayı yapamayacak. Allah’ın izniyle gerektiğinde tankların önüne yatacağız. bombalara hedef olacağız. Ama kimse bu memleketin milli iradesini çiğnemeyecek, çiğnettirmeyeceğiz. Bizim için milli irade bir namustur kardeşlerim. Ona namusumuz kadar sahip çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin de arkasındayız. Sizler olduğunuz müddetçe kimse bu memlekete, millete kurumlara asla yanlış yapamayacaktır. Zaten bir daha cesaret edemezler. Her biri on, yüz adım bile gidememiştir. Sizleri karşılarında görünce bu geri dönmek zorunda kalmışlardır. Bizler sonuca ulaşana kadar, köklerini kazıyana kadar gece gündüz çalışıp, kökünü kazıyacağız…”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r