“Oyumuz MHP Anakent Adayı Hüseyin Sözlü’ye…”

“Oyumuz MHP Anakent Adayı Hüseyin Sözlü’ye…”

ABONE OL
Şubat 20, 2024 21:30
“Oyumuz MHP Anakent Adayı Hüseyin Sözlü’ye…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polyanna Succi KARA

Sarıcam Beyaz Gelincik Düğün Salonu’nda gerçekleşen gecede Adana Kozanlılar Derneği Başkan ve MHP Sarıcam Belediye Başkan Aday Adayı ı Ahmet Ünsal’ın organize ettiği ve Sarıçam’da yaşayan binlerce Kozanlının iştirak ettiği ve adeta izdiham yaşadığı yemekli gecede konuşan MHP’li Ceyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Hüseyin Sözlü, yaptığı etkili ve samimi sözlerle adeta Kozanlıların kalbinde taht kurdu.

BİNLERCE KOZANLI OYUMUZ MHP’Lİ HÜSEYİN SÖZLÜ’YE OLACAK DEDİ…

Başkan Hüseyin Sözlü’nün konuşmasını benimseyen Kozanlılar konuşma sonrasında “Allah izin verirde kısmet olursa Yerel seçimde Kozanlılar olarak oyumuz Büyükşehir de Hüseyin Sözlü’lü MHP’ye olacaktı” dedi.

İşte MHP’li Ceyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Hüseyin Sözlü’nün binlerce Sarıçam’da yaşayan Kozanlılara hitaben yaptığı konuşmasını içeren bazı ayrıntılar:

BİZ KENDİMİZE VE HALKIMIZA GÜVENİYORUZ…

“ MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olarak sizlerin desteğini almaya geldim. Adana’yı ele geçirmek, kendime Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatı elde etmek için aday değilim. Adana’ya ve hemşerilerime hizmet için adayım. Ceyhan’da başlattığımız hizmetleri Adana’da sürdürmek istiyoruz. Ceyhan’da, üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Dönem sonu itibarıyla Ceyhan tarihinde en fazla yıl belediye başkanlığı yapan bir belediye başkanı olarak konuşuyorum. İlk seçildiğim dönemde partim MHP 3,5 yıl meclisteydi. İkinci seçildiğimde partim MHP mecliste değildi. Üçüncü kez seçildiğimde ise partim muhalefet partisi idi. Ceyhanlı hemşerilerim bizlere güvendi, üç dönemdir Ceyhan Belediye Başkanlığı görevini tevdi etti. Hiçbir zaman hiçbir mazeretin ardına saklanmadım. Ceyhan’da yapılan hizmetlerle İktidar partisinin Belediye Başkanlığı yaptığı belediyeleri kıyaslasınlar. Ceyhan Belediyesi, sadece 2013 yılında Ceyhan’da 80 Milyonluk yatırımı gerçekleştirecek. Biz kendimize ve halkımıza güveniyoruz “ dedi.

ADANA’DA OTORİTE BOŞLUĞU VAR.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki belirsizlikler Adana’ya yansıyarak otorite boşluğu oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Sözlü, “ Adana’da her belediye meclis üyesi kendisini başkan gibi görüyor. Böyle bir yönetim anlayışı yok. Halk kime dert yanacak bu bile belirsiz. Adana’nın talihi ile oynanıyor dedi.

Demokrasilerde, Siyasi Partiler vazgeçilmezdir diyen Başkan Sözlü, Belediye Başkanlarının siyasi partileri olmalıdır. Ancak yaptıkları işte asla siyasi davranmamalıdırlar. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olursak, bize oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız” şeklinde konuştu.

TÜRK MİLLETİ CUMHURİYETİMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİDİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Meşalesi’ne, ilk destek Adana’dan geldiğini de sözlerine ekleyen Başkan Sözlü, şunları kaydetti: “ Bugün Cumhuriyet olmamış olsa idi benim gibi ailesi hayvancılıkla, tarımla geçinen bir ailenin çocuğu Belediye Başkanı olabilir miydi? Ülkemizde bugün tornacının oğlu Cumhurbaşkanı, gemi işçisinin oğlu Başbakan oluyor ise bunu Cumhuriyete borçluyuz. Dolayısıyla, Türk Milleti olarak Cumhuriyetimizin kıymetini bilmeliyiz.

(Yorum-Haber;Dr.Polyanna Succi Kara)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r