Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (1)

Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (1)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:28
Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (1)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

‘Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (1)“Bugünün Namzet Başbakanı’ Binali Yıldırım’la Türkiye-Suriye Sınırı Kızıltepe Şenyurt’ta Görüştüm…”

Dile kolay bundan tam 10 yıl önce bu satırların yazıldığı saatlerde İktidar Partisi olan Adalet ve Kalkınma partisinin Genel Başkanlığına seçilen Namzet Başbakan, o günün Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’la bir araya geldim.

TEYAKKUZ ORTAMINDA BİLE HİZMETİN HEDEFİNE ULAŞMASI İÇİN GAYRET GÖSTEREN İSİM BİNALİ YILDIRIM’LA SINIRDA DENETİM SIRASINDA GÖRÜŞTÜM

Hemde Sayın Binali Yıldırım ile olan bu görüşme çok önemli bir kentte ve bugün ki gibi bölücü terör örgütü ile güvenlik güçlerimizin sıcak temasların bir hayli ileri seviyede olduğu bir süreçte gerçekleşti. Üstelikte bugünkü Suriye’nin içindeki gelişmelerin henüz fitilinin ateşlenmesinin an ve an beklendiği; Askerlerimizin Suriye sınırına güvelik nedeniyle yoğun güvenliğini arttırdığı Teyakkuz halindeki döneme rastlar. Nasılmısının bazı ayrıntılarını paylaşayım:

BİR YANIMIZ TÜRKİYE DİĞER YANIMIZ SURİYE VE BİZ AYNI TRENDE ‘BİNALİ YILDIRIM’LA AYNI TRENDEYİZ

Ulaştırma Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğünün proje sahipliğinde TCDD 6.Bölge Müdürlüğünün Proje Yüklenicisi; Proje Kontrollüğünün TCDD Yol Daire Başkanlığının üstlendiği 20.000.000.00 TL Keşif Bedelli ve 17 Nisan 2016 (70 işgünü) 24 Temmuz 2006 arası bitirilmesi iş süreli; 50 Km’lik YOL Yenilenmesi 1.Etap çalışmasını yerinde görmek üzere, terör olaylarının bugünkü gibi oldukça hareketli günlerinin yaşandığı Güneydoğu’da Mardin’inin Suriye sınırındaki Kızıltepe ilçesi Şenyurt beldesinde Sayın Binali Yıldırım ile bir araya geldim.

ULAŞIMDA BİNALİ YILDIRIM, TCDD’DE SÜLEYMAN KARAMAN YENİLİĞİN VE GELİŞMİŞLİĞİN ADI

Çok sevdiğim ve gazetemiz aracılığıyla saygı, sevgi ve selamlarımı sunmaktan onur duyduğum Sayın Binali Yıldırım’ın uhdesinde: ulşamın TCDD kanadında bugün hayata geçmiş olan ve yarınlarda hayata geçecek olan bir çok modernleşme ve süratliliğin yaşanmasında ulaşım anlamında yeniliğin mimarı olan TCDD’nin Genel Müdürü ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olan Sayın Süleyman Karaman’la başlayan:

“KURULUŞUNUN 150.YILINDA TCDD’NİN UNUTULMUŞLUĞUNA, İHMALİNE SON VERİLDİ.”

İşte bu aşamada o günün Ulaştırma Bakanı bugünün Namzet Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’la yaptığımız görüşmelerde Bakanlık olarak ULAŞIMA ne kadar önem verdiklerini dile getirmişti. Beraberimizde o günün TCDD 6.Bölge Müdürü Hasan Tahsin Köprülü ile bugünün Müdürü Mustafa Çopur (o zamanlar Müdür yardımcısıydı) ve Mardin Kızıltepe Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ve bazı teknik bürokratlar yer almıştı. Yüzlerce işçinin Tren Ray-Yolu yenilemede çalıştığı bu büyük projeyi yerinde inceleyen Sayın Binali Yıldırım ve bir avuç protokol insanıyla bindiğimi trenle-lokomotifla Şenyurt Nusaybin güzergâhı arasında birkaç Km lik turla çalışmalar izledi ve Bakan ara ara bizzathi Lokomotifi kendisi kullanmıştı. Hatta Şenyurtta ki güzerhamızıda inerken Bakan atlatik bir hamle ile hareket halinde trenden atladı yakın korumalar şaşkın kalmıştı.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

Biz Binali Bey’le hem Trende, hem denetimde hemde dönüş sırasında yakinen görüşmelerde bulundum ve bana önemli açıklamalarda bulunmuştu. Dilerseniz O günden bugüne bugünden yarınlara uzanacak siyasi yolda Bakanlıktan Başbakanlığa uzanacak yolda Binali Yıldırım’a yönelik yazımıza yarın bıraktığımız yerden devam edelim. Tabii Adana’ya yansımasını da değerlendireceğiz.

ADANA ADLİYESİNİN SEVİLEN MEMURESİ ‘SONAY YÜCEL ‘İLE GÜNDOĞDU KOLEJİ EĞİTİM YÖNETCİSİ ‘ABDÜLKADİR EKİCİ’ GÖRKEMLİ BİR DÜĞÜNLE EVLENDİ

Eğlencesiyle, Ailelerin Samimi İlgileriyle, Ayrıcalıklı Konuklarıyla-Düğünün böylesi görülmeye değer güzellikteydi. Hüsnü YÜCEL ve Mehmet EKİCİ ailesinin toplumca ve kamuoyu ile iştigal meslekleriyle yüzlerinden tebessümleri eksik olamayan ve birbirlerini çok seven iki genci: Adana Adliyesinin sevilen memuresi SONAY YÜCEL Hanımefendi ile Adana Gündoğdu Kolejinin gözde eğitim-yöneticisi ABDÜLKADİR EKİCİ çifti 19 Mayıs 2016 günü Adana Şirin Park Otelde görkemli bir düğünle dünyaevine girdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı gününe denk getirilen bu anlamlı düğün, görkemli ve seçkin konuklarıyla da dikkat çekti. Zira; Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali Yeldan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali TÜLÜ, Cumhuriyet Savcısı Ahmet ÇAM ve Eğitimci Hanımefendi Eşi Ebru Çam, Yaşar Kara olarak ben ve eşim Öğretim Üyesi Analiz Uzmanı Psikolog Dr. Polyanna Succi Kara ve çok sayıda Adliye personeli-Gündoğdu Kolejinin kadroları; elbette ki ailelerin akrabaları ve yakın dostları bu mutlu günde genç çiftleri yalnız bırakmadı. Çukurova BARIŞ Gazetesi Ailesi olarak SONAY-ABDÜLKAİR EKİCİ Çiftine Ömür Boyu Mutluluklar Temenni Ediyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r