Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (3)

Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (3)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:31
Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (3)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

‘Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (3)“Sn. Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında Kurulan 65 inci Hükümetin Yeni Kabinesinde Adanalı Hemşerimiz ‘Ömer Çelik’ Avrupa Birliği Bakanı”

İktidar Partisi Ak Parti’de Genel Başkanlık, Liderlik, Kongre derken nihayet Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın görevlendirmesi ve ardından gerçekleşen yeni kabinenin onayı ile ülkemizde Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında 65. Hükümet ve yeni kabine açıklanmasıyla hem ülkemizde hemde iktidar kanadında heyecan şimdilik sona erdi.
Bundan 10 yıl kadar önce Türkiye-Suriye sınırında görüştüğümüz o günün Ulaştırma Bakanı dün itibarıyla Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bugünlere nasıl geldiğini hangi önemli ve devasa hizmetlere imza koyduğunu önemli verilerle sizlere Çukurova bARIŞ Gazetesinde köşem YANKI aracılığıyla sizlere aynen aktarmıştım.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’LI YENİ KABİNE VE ÖMER ÇELİK

Yeni kabinenin ve hükümetin TBMM’den çıkacak güven oylaması faslından sonra çok önemli görevler bekliyor. Zaten bu önemli ve meşakkatli görevin üstesinden de yenilenmiş ve ama kendi alanlarında uzmanlaşmış siyasi isimlerin meydana gelmesi önemli bir güç dengesini de sağlamış oldu ve olacak kanaatindeyim. Tabi bu görüşüm bugünkü bakışla yarın neler olur onu bilemiyoruz. Bilinen gerçek şu o da Binali Yıldırım’lı Ömer Çelik’li Recep Akdağ’lı yeni kabine bir hayli donanımlı.
Kabinede Adanalı hemşerimiz Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Eski Bakan Ömer Çelik’in AVRUPA BİRLİĞİ Bakanlığına gelmesi ülke için bir hayli önemli bir açılım diye düşünenlerdenim. Elbetteki Adanalılığı da hemşerilik manasında daima olduğu gibi koltuklarımızı kabartmaktadır.
FATMA GÜLDEMET SARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında bir süre oturan ve kısa zamanda Adana olarak Adanalı olarak kendi partilisi başta olmak üzere muhalif partililerinde kalbinde çalışmalarıyla yer edinen Fatma Güldemet Sarı’nın bakanlıktan parti genel merkezine kaydırılmasının yankıları şimdilerde değilde yarınlarda nasıl fark edilecek hep birlikte göreceğiz.

FİKRET YENİ

AK Parti Adana İl Başkanlığında önemli bir başarıyı yakalamış olan Fikret Yeni’nin bundan sonra çok daha önemli atılımlarla Adana için gayretlerinin olacağına eminim. Dilerseniz bazı ayrıntılar ve parti içi yankılanmaları ve değerlendirmelere yarın devam edelim. Bugünlük sizlere yeni kabinenin isim listesiyle veda edelim:

İŞYE YENİ KABİNE
Binali Yıldırım Başbakan
Nurettin Canikli Başbakan Yardımcısı
Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcısı
Numan Kurtulmuş Başbakan Yardımcısı
Yıldırım Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı
Veysi Kaynak Başbakan Yardımcısı
Bekir Bozdağ Adalet Bakanı
Fatma Betül Sayan Kaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
Ömer Çelik Avrupa Birliği Bakanı
Faruk Özlü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Süleyman Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Mehmet Özhasaki Çevre Bakan
Mevlet Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı
Nihat Zeybekçi Ekonomi Bakanı
Berat Albayrak Enerji Bakanı
Çağatay Kılıç Spor Bakanı
Faruk Çelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı
Bülent Tüfenkçi Gümrük Bakanı
Efkan Ala İçişleri Bakanı
Lütfi Elvan Kalkınma Bakanı
Nabi Avcı Kültür ve Turizm Bakanı
Nağci Ağbal Maliye Bakanı
Fikri Işık Milli Savunma Bakanı
Veysel Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı
İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı
Recep Akdağ Sağlık Bakanı
Ahmet Arslan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

YARIN:
Sn. Binali Yıldırım’ın Ak Parti Liderliği ve Hükümeti Kurma Görevinin Adana’ya yansımasının değerlendirmesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r