Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (4)

Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (4)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:32
Binali Yıldırım’la Görüştüm Hemde Suriye Sınırında (4)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

BİNALİ YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜM HEMDE SURİYE SINIRINDA (4)

“Adana’dan ‘Başbakan Binali Yıldırım’a ‘Ömer Çelik ‘ Teşekkürü Var”

Gazetemiz Çukurova BARIŞ’ın Siz Saygıdeğer Okurları; Türkiye Suriye sınırı olan Mardin-Kızıltepe Şenyurt’ ta o zamanın Ulaştırma Bakanı şimdinin çiçeği burnunda ki Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’la yaptığımız görüşmeyi HİZMET anlamında çok ciddi ayrıntılarla satır başlıklarıyla sizlere aktarmanın doğrusu kıvancını yaşadım.

UZUN YILLARA DAYANAN YOL ARKADAŞLARINI ŞİMDİ ÜLKEMİZ ADINA ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BEKLİYOR

Gerçektende Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayın Binali Yıldırım üzerinde ki tasarrufunun gerçekten ne kadarda önemli olduğunu yıllara dayalı hayata geçen devasa projelerin dokümanlarla ortaya çıkması bakışımızdaki perdeyi iyice aralamış oldu. Tercihteki farklılığı dahada rahat görebildik. Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın yol arkadaşlığındaki ne kadar sağlam olduğunu da hemen belirtelim. Tabi bununla beraber, bir başka sağlam donanımlı yol arkadaşı Adana Milletvekilimiz Ömer Çelik’in Avrupa Birliği Bakanlığına getirmesinde ki ayrıcalığı düşünelim. Önceki gün yapılan Kabinede ki değişimde; Terör meselesinden, sayıları 3 milyonlara ulaşmış olan Suriyeli zorunlu misafirlerimizden, Dış Politikamıza. Burada Ekonomimize kadar tutun bekleyen diz boyu çözümlenecek meselelere odaklanmış tutarlı isimleri kabinede gördüğümüzü özellikle belirtmek istiyorum.

ÖMER ÇELİK’İN BAKANLIĞI FATMA GÜL DEMET SARI’NIN GİDİŞİNDEN DAHA ETKİLİ SES GETİRDİ

Yukarıda ki değişimin Adana’mıza yansımalarına baktığımızda ise; öncelikle her ne kadar az bir partili kitle tarafından “Keşke Fatma Hanım görevine devam etseydi, daha yararlı olurdu. Faydası iyi idi, Kentsel dönüşüm konusunda memleketimize bilhassa katkısı oldu vede çok olacaktı. Muhalefet partilerinden ilgisi çekmişti. Hatta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Bey bile gazetelere sayfalar dolusu ilan vererek teşekkür etme nezaketi göstermişti. İyi mimardı” filandı falandı gibilerden parti içi ses geldiyse de, cılızlıktan öteye gidemedi.
Çünkü Ömer Çelik gibi bir ismin 65. Hükümet Kabinesinde Avrupa Birliği Bakanlığına atanmış olmasının Adana’da ki gür sesi daha etkili olduğu görüldü.
Her ne kadar bazı kadim dostlar “aman etme, yaman etme Yaşar kardeşim; bizde Ayrılık-ayrıcalıklık olmaz” demiş olsalarda; Fatma Güldemet Sarı’dan dolayı hüznün varlığı bir gerçek.
Bununla beraber;

ADANALININ ÇELİK TEŞEKKÜRÜ

Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım’a Adana’dan Ömer Çelik’i kabinede Avrupa Birliği Bakanlığına getirmesi nedeniyle çok sayıda teşekkür var çok sayıda partili “ Adana’dan bir bakanımız gitmiş olabilir ama yeni bakanımız daha oldu. Üstelikte Ömer Çelik gibi Ak Partinin kurulduğundan beri içinde aktif olarak yer alması, TBMM’de bir dönem hariç 4. Kez Milletvekili olarak bulunması, daha önce iki kez üst üste yaptığı Turizm Bakanlığı, Genel Başkan Yardımcılığı gibi bir çok vasfı üzerinde taşımış bir ismi Bakan olarak 65. Hükümette görmek bizleri çok memnun etti. Bu nedenle Adana olarak partimizin doğal lideri Sayın Erdoğan’a ve Başbakan Yıldırım’a teşekkürler ediyoruz” şeklinde görüş beyan ettiler.


SEYHAN CUMHURİYET ORTAOKULUNDA ‘TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI” AÇILDI

Okul Müdürlüğünü Milli Eğitim camiasının başarılı idarecilerinden Talip Yılmaz’ın üstlendiği, Proje yöneticiliğini Ayhan Şahin’in yaptığı; başarılı eğitimcilerden-öğretmenlerimizden Ebru Çam, Derya Tufan, Gülistan Şensoy, Fatma Karabaş, Abdullatif Korkmaz ve Mustafa Özkan’ın önderliğinde;

Okul öğrencilerinin el emeği göz nurlarıyla yaptıkları 43 projenin yer aldığı Seyhan Cumhuriyet Ortaokulunda ‘TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI” AÇILDI. Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Tasarımı İngilizce derslerinden yola çıkılan projeler gerçektende görülmeye değer nitelikteydi. Seyhan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerini, katkı veren yönetici ve eğitimcilerimizi bu başarılı çalışmalarından dolayı gazetemiz Çukurova BARIŞ aracılığıyla kamuoyun önünde kutlarken, ilgi duyan değerli dostları meydan mahallemizdeki bu güzide okulumuza fuarı görmeye de davet edelim.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r