Mahmut Nimet DALKIR’dan Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj “Ne mutlu Türk’üm diyene
  • Yaşar Kara
  • Gündem
  • Mahmut Nimet DALKIR’dan Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj “Ne mutlu Türk’üm diyene

Mahmut Nimet DALKIR’dan Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj “Ne mutlu Türk’üm diyene

Mahmut Nimet DALKIR’dan Başkanlığını Başarıyla Üstlendiği Çukurova Oğuz Boyları Derneğinin 15.Kuruluş Yıldönümünde Toplumun Bütünlüğü, Dirliği, Kaynaşması ve Dayanışması Noktasında Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj “Ne mutlu Türk'üm diyene…”

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:55
Mahmut Nimet DALKIR’dan Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj “Ne mutlu Türk’üm diyene
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölgemizin Tanınmış Değerlerinden Emekli Bürokrat Mahmut Nimet DALKIR’dan Başkanlığını Başarıyla Üstlendiği Çukurova Oğuz Boyları Derneğinin 15.Kuruluş Yıldönümünde Toplumun Bütünlüğü, Dirliği, Kaynaşması ve Dayanışması Noktasında Anlam ve Önem Arzı Yüksek Mesaj
“Ne mutlu Türk’üm diyene…”
Mahmut Nimet Dalkır’ın Anlamlı Yüklü Mesajın Tam Metni Aynen Şöyle;
Bizler, 15 yıldır, zaman zaman değişiklik olsa da genel olarak Türk Milliyetçiliği düşünce tarzına sahip birbirini tamamlayan birikimi olan insanların bir arada olduğu birbirlerine destek olan bir topluluk olmaya devam ettik. Daha önceki konuşmalarımda sizlerle sohbetlerimde çok sık vurguladığım bir şey var Türk milleti tarihte var olduğu binlerce yıldır sürekli saldırıya uğramış, yok edilmek için gayret gösterilmiş zaman zaman yok olma noktasına kadar gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarında ;
‘Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini’
Derken umudunu yitirmeyeceğini de “Felek, her türlü esbab-ı cefasın toplasın, gelsin
Dönersem kahpeyim millet yolunda bir azimetten.” Diyen Namık Kemal’e 41 yıl sonra, son kurtuluş savaşımızda:
‘Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini.’
Diyecek Mustafa Kemal’leri olan Türk Milleti yeniden ayağa kalkmasını bilmiş yeniden millet olarak varlığını sürdürmüştür.
Bizler: milletimizin varlığını bir bütün olarak korumaya çalışarak, Örf adet ve ananelerimizi Yaşatmaya, bu özellikleri güncel tutmak için sürekli konfernslarla kendimizi güncel ve diri tutmaya gayet gösterdik. Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesinde yerini bulan, “Doğuşumdaki tek fevkaladelik, Türk olarak dünyaya gelmemdir.” düşüncesinden bir an olsun şüphe etmedik.
Benden önceki başkanlarım bu konuda gereken hassasiyeti ve çalışmayı gösterdiler biz de yaklaşık 6 aydır aynı gayreti gösteriyoruz, bu konuda desteklerinizi hiç eksik etmediniz, hepinize Bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum. zaman zaman eski medya’ya bakıyorum gördüğüm şey şu 1800’lü yıllarda da 1900’lü yıllarda da şimdi 2.000’li yıllarda da Eskiler yeni nesillerden şikayetçiler Örf adet bilmediklerinden, saygısız olduklarından şikayet ettiler, ediyoruz, ama Türk Milleti hiç bir zaman umudunu kaybetmedi, kaybetmedik.
Ancak günümüzde olağanüstü saldırılar altında kalan bir milletin gelecekte iyi nesillere sahip olabilmesinin çok yoğun çaba göstermek ve bunun için de el ele vermekten geçtiğini görüyoruz.
Bunun için bir aradayız bu gayret ve çabaların sonunda daha az kaybı olan, toparlanmış, ayakta kalmasını becermiş bir topluluk çıkaracağını millet vasfının yok olmasını engelleyecek yapıyı oluşturacağına inanıyoruz.
Bu arada derneğimize gençlerin katılımı için gayret gösterdik bu kapsamda gençlerimize sahip olacak bir yapı oluşturduk hepinizin malum olduğu üzere sizlerin destekleriyle üniversiteli gençlere küçük de olsa bir maddi destek sağlamaya çalıştık. Çünkü bizim geleceğimiz onlar. Donanımlarını geliştirmek için sürekli konferanslar düzenleyen bu konferansları da yoğun katılımla bilgi almaya çalışan orta yaş gençlerimiz ve orta yaş altı gençlerle derneğimiz 15. yılında gelecekten umudu olan, bunu sağlamak için kişisel ve güçbirliği içinde kendi değerlerini koruyarak, özümüzü kaybetmeden gelişmeye, daha iyiye, güzele ulaşmayı hedefleyen bir derneğin mensubu olmaktan gururluyuz.
Ve biz biliyoruz ki Bilge Kağan atanın taşlara işlettiği söz o gün de, dün de, bu gün de bize verilmiş talimattır : ‘Türk-Oğuz beğleri, milletim, işitin! Üstte mavi gök çökmedikçe, alta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir… Ey Türk! Titre ve kendine dön!…’diyen atadan, 1200 yıl sonra büyük ata Atatürk’ten son nokta :
Ne mutlu Türk’üm diyene.
Hepinizi saygıyla selamlıyorum
Sağolun varolun

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r