MHP ve Bereket (2)

MHP ve Bereket (2)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:17
MHP ve Bereket (2)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

“MHP ve Bereket (2) “Önce Bakanları, Milletvekilleri, Sonra Yardımcıları, Şimdide Belediye Başkanları Karşısına Bir Bir Rakip Olmaya Başladı. MHP ve Devlet Hocam’da ki; Şansa ve Berekete Bakın Siz…”

Sizlere ulaştığım ve kendi adıma yazdığım her görüşümün altına imza koyarım. Yazdığım her yazıyı inanarak, kendime güvenerek, yüreğimden ve kafamdan geçenler olduğuna katıksız olarak inanın.
Görüşüme, düşüncelerime ve yazılarıma katılıp katılmamak sizin tasarrufunuz ama hepsi birer gerçek.
Dediğim gibi, yazdığımın ardındayım.
Dün Ne yazmıştım “MHP ve Bereket (1)” ana başlığım köşemde de devamı gelmişti “Hocam. Dr. Devlet Bahçeli Bey Başta Olmak Üzere; MHP Liderliğine Talip Olabilecek Her Ülkücü Bir Liderdir” diye.

HOCAM DR. BAHÇELİ İYİ YETİŞTİRİLMİŞ BİR LİDER İSİMDİR

Hemende HADDİ aşmamak adına ilavemi yapmıştım “Ismarlama ve Projelendirme” değil ve kutsal davamızın içerisinden geliyorsa O ülkücü ve liderliğe ziyadesiyle layıktır, öylede.
MHP Lideri Saygıdeğer Hocam Dr. Devlet Bahçeli nasıl ki kongreyle geldiyse bir günde kongreyle gitmeli bu zaten demokrasimizin gereği. Kaldı ki; Başbuğ Alparslan Türkeş gibi ulvi bir değerin-kıymetin elinin altında dizinin dibinde eğitim görerek yarınlar adına geliştirilmiş bir lider isimdir Dr. Bahçeli Hocam.

GENEL BİR BAKIŞ

Belki camiamızın arzuladığı hedeflere kilitlenmesinde; beklentilere cevap verememiş olabilir. Parti ve seçim stratejilerinde eksiklerin-gediklerin tamamlanmadığı bilinmekle beraber ortadadır. Ama burada ki boşlukların oluşumunda bugün ADAYLIĞA talip olanların genel manada KATKILARI yokmu?
Nasıl ki; 18 Nisan 1999 tarihinde birlikte yapılan Yerel ve Genel Seçimlerde MHP’nin ülkemiz genelinde ki başarısında Dr. Devlet Bahçeli başta olmak üzere partili üst ve alt kadroların Varlığı, etkisi, doluluğu tartışılabilir mi?
Merhum Bülent Ecevit’li DSP, Mesut Yılmaz’lı Anavatan Partisi ve Dr. Bahçeli’li MHP Koalisyon İktidar ne tez unutuldu. Kaldı ki; MHP 12 Eylül öncesi Milliyetçi Cephe (MC) Koalisyonundan sonra ilk ve son kez iktidarda-hükümette koalisyonda önemli ortak değimliydi?
Bu başarı değimliydi?
Yurt genelini bırakalım;
Adana’da
Daha sonra Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcılığı makamlarına kadar gelen ve TBMM’de 2 kez görev yapan Karataş’ın, Yüreğir’in evladı isim merhum Recai Yıldırım, yine TBMM’de 2 kez görev yapmış olan Kozanlı Ali Halaman, Ceyhan’dan Fatin Özdemir ve Karaisalı’dan M.Methanet Çulhaoğlu’ndan oluşan 14 Milletvekilli Adana’dan 4 Milletvekili çıkaran parti MHP ve Liderde Dr. Bahçeli değimliydi?
Dahası var;
Adana il merkezinde Yüreğir Belediye Başkanlığına Ahmet Ünal, Kozan’da Mehmet Açıkgöz, Şimdinin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hüseyin Sözlü Ceyhan Belediye Başkanlığına seçilmişti burada MHP nin başarısı değilmi?

BAŞARISIZLIKLARDA VAR AMA SİSTEMİN GETİRİSİDE UNUTULMAMALI?

Elbette, takip eden süreçte Barajın altında kalınan: 3 Kasım 2002 genel seçimi, 2004 mahalli seçim, 22 Temmuz 2007 Genel, 2009 Mart Mahalli seçimleri derken günümüze kadar gelen seçim süreçlerinde. Başarıların yanı sıra ciddi kayıplarımızda olmuştu elbette.
Ama sistemin getirisi
Çarkın dişleri arasında oluşan zafiyetin kamuoyunda yankılanması. Kuşku götürmeksizin mevcut iktidarın yakaldığı üstün siyasi manevra gibi birçok gerekçeleri ilave edebiliriz olumsuzluk adına.
İşte bu kısımların tartılmasından öte yarınlarda partiyi daha diri ve bugün bereketli kılan Liderlilik noktasına gelişimde strateji ve devasa bir kadro değişimin yeniliğin ve gelişmişliğin adına eskisinden dahada başarılı sonuçlara ulaştıracağına inanıyorum MHP’de.
Yapılacak kongrenin MHP’yi diri tutacağına inanıyorum.

DEVLET BEYE YAKIN İSİMLER ADAY

Eğer ki; yapılanmada sıkıntılar nüksetmeseydi;

MHP Lideri Dr. Bahçeli’ye parti çalışmalarında kadro anlamında en yakınında yer alan; eskiden Bakanlık yapmış olana isimler, Milletvekili, Akademisyen, bazı Yöneticiler derken; son olarak MHP’den Belediye Başkanlığı makamına seçilen partili görevliler bir bir ADAY olmaya başladılar dün beraber oldukları liderleri karşısında.
Elbette ki demokratik hak ve özgürlük anlamında bunun bir Hak olduğuna inanıyorum. Ancaak;

YİTİK VE ÇİZİK HALİNDE BÜTÜNLEŞİLMELİ

Aday olacak isimlerin KONGRE sonrası YİTİK yediklerinde yada ÇİZİK aldıklarında daima olduğu gibi: “Biz Ülkücüyüz, Biz Davamız için Baş koyduk Mücadele Verdik. Liderimizle El Ele deyip yola devam mı” etmesi; yerine haydi biz gidiyoruz yaparsa işte o zaman sıkıntılar başlar.
Ama inancımın sağlamlığı o dur ki; Ülkücü Camiadan gelen ve Aday olan her bir isim asaletiyle BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR’ı gerçekleştirecek ve Öylede olmalı. Çünkü Ülkemizin bekası için MHP çok ama çok önemli bir parti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r