Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (6)

Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (6)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:04
Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (6)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (6)
Ülkemiz Türkiye’nin son 14–15 yıllık İktidarı olan, siyasetin arenasının 3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007, 12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım2015 Milletvekilliği genel seçimlerinin galibi, ipi göğüsleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Partisinin güçlü ismi;

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlıklarında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığını yaptığı son Türkiye Hükümetinin Avrupa Birliği Bakanı, 4 ünce kez TBMM’de görev alan Adanalı hemşerimiz Siyaset Bilimci-Gazeteci Ömer Çelik’i bugünkü yazımla tam 6 gün sizlerin huzuruna önemli ayrıcalıklarıyla taşımaya gayret ettim.

TARAFLILIK SÖZ KONUSU DEĞİL, GERÇEKLER ORTADA

Gazetemiz Çukurova BARIŞ’ın Siz Saygıdeğer Okurları; gönülden inanıyorum ki; donanımlı, bilge siyasetçi-Bakan Ömer Çelik’i sizlerle paylaşırken bir çok önemli ayrıntılarla sizi aydınlatabildiğimi umuyorum. En azından belirli noktalarda da olsa bilgi tazelemesi yaptığıma inanıyorum. Bu satırların yazarı olarak kesinlikle; Ömer Çelik ve mensubu bulunduğu İktidar Partisi AK Parti’ye, CHP ve MHP kadar eşit oranda yer vermişimdir ve aynı siyasi misyonunda insanı yâda taraftarı değilim.

Ama yazılarımı kaleme alırken, doğrular noktasında değerlendirmelerim gerçeğin ta kendisidir. Yazımın bu kısmına katılıp katılmamakta serbestsiniz. Yorumlu yazılar yazdığımız için daim sübjektiflik ağır basar, ama tün gayretimle tarafsız olmaya gayret ettim lafı güzaf veya tarafgirliğimiz oldu ise af ola. Gerçekler daima doğruyu gösterir amma velâkin tartışmayı da beraberinde taşır.

ÖMER ÇELİK ADANALILIK ADINA BİZİM İÇİN ONUR VE KEYİF

Ancak ve ancak Ömer Çelik gibi ircaa noktasında bir ikinci ismin olmadığı ve memleketimiz Adanalılığıda bize memleketlilik adına onur ve keyif vermektedir.

Ömer Çelik’li Ak Parti’nin Adana’da bir başka güçlü oluşu verilere dönük bir bir bakarsanız bariz olarak görürsüzün. Fark ortada. Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’ye gelince; buram buram Adanalı. Ismarlama filanda değil. Kozan-İmamoğlu Sevinçli köyünden. Bir Hukuk adamı.

FİKRET YENİ

Birileri benim bu söylemlerimden ve yazılarımdan rahatsız olsada Fikret Yeni Çağdaş bir değer. Disiplinli, iyi yönetici. İyide bir Hukuk adamı Avukat. Siyaset sahnesinde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı ve köşe konuğum AB Bakanı Ömer Çelik’i kendisine örnek alan bir siyasetçi ve aynı misyonunda başarılı bir İl Başkanı. Son seçim en önemli başarı göstergesi. Önceki Hükümette bir başka, şimdiki hükümette örnek seçtiği değeri Bakan. Önceleride var. Adana’da ayağı yere basıyor. Fikret Yeni başarıya kitli ve önünde önemli hedefi var. Adanamızın merhum çok iz bırakan Mutasarrıfı Ziya Paşa’nın tarihe mal olmuş o ünlü sözü var ya;

“Tiz Riftar Olanın Payina
Damen Dolaşır.
Erişir Maksutu Menzile Aheste Giden.”

Farasi olduğu için bu sözü açım;
Diyor ki;

“Hızlı Gitme Ayağın Eteğine Dolaşır
Fakat ağır ve emin adımlar gitki Hedefe ulaşasın.”

MAHMUT ÇELİKCAN

Tabi; Fikret Yeni kadar;
Yüreğirin 2 dönemdir başarıyla Belediye Başkanlığını yapan Ak Partili değeri Mahmut Çelikcan’da hem uzun adama hemde Ömer Çelik’e bağlılığı tartışma götürmeyecek kadar iler. Dedik ya Ziya paşamızın sözünü paylaşan iki kıymetli siyasidir Fikret Yeni ve Mahmut Çelikcan. Hedefleri aynı gibi görünüyor bakalım bakim yarınlar ne getirecek.
Eh yani yarınlar demişken;
Ak Partinin yarınlarında kimlerin isimleri kulislere sağlam ve emin adımlarla yansıyor; yazacağım diğer değerli isimlerin hepside Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sn. Ömer Çelik ve Ak Parti hayranlarıdır vede toplumumuzda kabul noktası için ciddi gayretleri var:

İŞTE BİR BİRİNDEN SEÇKİN İSİMLERDEN BAZILARI

Ak Parti Yöneticilerinden başarılı bir isim ALİ SORAN…
Kadirli kökenli olup Adana’da eczacılık yapan toplumla kaynaşmayı gün be gün sürdüren bayan isim MÜBERRA KARA.
Gelecek adına ayağı yere basan bir hukuk adamı parti yöneticisi sosyal yönü hareketli ben tanımam ama önüme çok sık çıkar oldu çalışkanlığıyla BERZAN TOPRAK.

Aslen Antakya-Hataylı olmasına rağmen Adana’da ciddi çalışmaları olan ağız tadının ustası Yıldızoğlu Künefenin işletmecisi-Ziraat Mühendisi Adana da önemli bir sayıları bulunan Hataylılar üzerinde etkili-aktif bilhassa Çukurova bölgesinde tanınıyor ZEKERİYA YILDIZOĞLU.

Kozan İlçe Başkanı VELİ GELEBEK (Ali Küçükaydın’dan boşalan alanda da etkili. Tabi Tamer Dağlı’dan sonra)
Eski İlçe Başkanı Av. YUSUF BİLGİLİ
İl Yöneticilerinden FARUK AYTEK.
İnşaat Sektörünün bildik-tanıdık ismi MURTAZA KILÇIK.
Milli Judocu-Mühendisi Yüreğir’de etkin Adıyaman kökenli MUSTAFA ÇİÇEK.
Yumurtalık’tan bölgede çalışkan bir isim esnaf birçok özelliği var SAMİ KARNAS.
Göreve geldiği günden beri Sarıçam’da oldukça etkin HASAN KARAOĞLU(Bir başkasına da destek verebilir)
Yüreğir’den sesler geliyor AHMET ÇÖZER.
Vefalı bir isim kökten emeği var eski ilçe başkanı Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ADİL YİĞENLER.
Köklü bir isim Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Nuri SABUNCU.
Şuan Almanya’da yaşayan kıymetli bir isim tarafsız sahada kökten Demokrat Partili yarın ne getirir bilemeyiz ama ayağıda kendiside sağlam ve gençlik tarafından bilinen bir isim VEFA ATASEVER.
İsmi bizde saklı başarılı bir Mülk-i Amir.

İsimler sembolük. Zira kocaman bir iktidar partisi ve talipli çok. Biz hem kamuoyunda, hem kulislerde hemde kendi kaynaklarımızca toplumda

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r