“Siz Yinede İnanmayın…” 2

“Siz Yinede İnanmayın…” 2

ABONE OL
Şubat 20, 2024 19:15
“Siz Yinede İnanmayın…” 2
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

“Siz Yinede İnanmayın…” (2)

‘96 yıl önce; Atatürk’ün dualarla açılışını ve Başkanlığını yaptığı TBMM ‘bizim askerimiz tarafından bombalandı’ bunu kabül etmenin izahı nasıl olabilir?’

12 Eylül 1980 in öncesini ve sonrasında ki olumsuz getirinin acısını fazlaca pahalıya ödemiş bir insan olarak; yıllar yılı içinde bulunduğumuz psikolojik sorunlardan bu yaşlara gelmiş bir insan olarak aradan geçen 36 yıla rağmen halen arınmamışken; 15 Temmuz 2016 tarihini çok üzüntüyle yaşadım.

‘Yaşasın Demokrasi’ diyerek, Hürriyet ve Özgürlük mücadelesine elindeki bayrağıyla -yüreğiyle inanıp, BÜTÜNLÜK adına destek veren; YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ diye ayırımsız ÜNİTER YAPI İÇİN bir birleriyle gece gündüz cansiperane kenetlenip Darbeye kalkışanlara karşı BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR’ ı gerçekleştiren;

Ulusumuzun, milletimizin büyüklü küçüklü her bir ferdini büyük bir sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.

Hemen aklıma

Büyük Türk Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün şu sözü geldi;

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Bu vesileyle;
Halksız-Milletsiz Devlet olmayacağının gerçekliğini bir kez daha gözler önüne sergilendiğini hatırlatıyorum.

Dün yazmış olduğum ’15 Temmuz 2016…’ içerikli yazımdan dolayı beni arayan hatırlı çok sayıda dost yazımda ki gerçeklerden dolayı beni kutlarken; ülkemizde ki demokrasi dışı çıkışı benimsemeyen insanlara karşı yapılan duyarlılığı bazı ayrıntılarla bizimle paylaşmayı da ihmal etmediler doğrusu. Eksik kaldığım bazı kısımlarda da kritik yapmayı-eleştiri yapmayı ihmal etmeyen dostlar;

Özellikle de;

Yazmış olduğum; ‘En donanımlı, en modern savaş silahı F 16 Fantom uçaklarıyla kendi halkının oyu ile seçtiği seçtirdiği Milletvekillerinin barındıran Millet Meclisinin tepesine Bomba Yağdıran, yağdırttıran’ kısmıyla ilgili olarak şu notlarını aktardılar. Öncelikle sizlerin önünde dostlara teşekkürlerimi sunuyorum.

‘ATATÜRK’ÜN BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI VE DUALARLA AÇILAN MECLİS HİÇ BOMBALANIR MI?’

Özet bu.

Gerçektende bu kısmını dillendirecek olursak verilere göre;

Dile kolay bundan tam 96 yıl önce yani 23 Nisan 1920 de Hacı Bayram Camiinde kılınan Cuma namazının ardından TBMM ye gelindiğinden Gazi Mustafa Kemal tarafından Kuran-ı kerim okutularak, dualarla TBMM açılmış. Bu açılışa sayıları 100 e yakın milletvekili din, adamı, tüccar, çiftçi, hukuk adamı, asker, çok sayıda devletin memuru el birliğiyle çalışmaya başlamış ve bir gün sonrada yani 24 Nisan tarihinde de Gazi Mustafa Kemal’i Meclise Başkan seçmiştir. Ki; atamız bu görevini 29 Ekim 1923 yılına kadar sürdürmüştür. İşte bu meclis önceki gün peygamber ocağımız dediğimiz göz bebeğimiz askerimiz tarafından bombalandı. 96 yıldır olmayan olduruldu bu nasıl anlayışın hakim olduğu bir bakıştı. Sahidende bu asker bizim askerimiz mi demekten de kendimizi alamadık.

Ama bir kez daha yenilemek isterim ki;

Kurunun yanında YAŞ misali Hukukun, Demokrasinin bize tanıdığı ilkeler ve yasalar çerçevesinde birilerine de AFERİN denilmemeli.

Ve önümüzdeki YAŞ kararları toplantısında dünden bugüne, bugünden yarına olan kadroların rütbelerinin takdimi sırasında hassasiyetler gözden bir kez daha geçirilmeli ve hukuk kuralları öne konulmalıdır.

Tabi ki; yıpratılmak istenen Asker’imizi de gerektiği gibi kollamayı da ihmal etmeyelim.

YARIN. İşin ŞOV kısmı ve aynı geceye ait bazı önemli notlar…

Günün Mesajı;
‘Vay aptal hancı!’’
Zararsız bir deli ile bir general bir handa aynı odada misafir olurlar.
Deli hancıya sabah erken yola çıkması gerektiğini söyler ve sabah ezanında uyandırılmasını rica eder.
Hancı deliyi istediği vakitte uyandırır. Karanlıkta giyinmeye çalışan deli yanlışlıkla generalin elbiselerini giyer ve yola revan olur
Epey yol katettikten sonra ortalık aydınlanınca üzerindekileri fark eder. Şöyle söylenir:
“Vay aptal hancı! Benim yerime generali uyandırmı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r