Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (2)

Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (2)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 13:57
Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (2)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

‘Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (2)’

Bugün Avrupa Birliği Bakanımız olan Ömer Çelik’e yönelik bazı önemli gelişmeleri sizlere aktarırken, dünden bugüne gelmenin kayda değer önemli ayrıntılarını da dikkatlerinize sunmak istiyorum. Ki; bu sebeplede bir kez daha ‘gerçekler ayrıntıda gizli’ sözünün doğruluğunu görmüş oluyoruz.

ÖMER ÇELİK PARTİSİYLE ÖZDEŞLEŞMİŞ BİR SİYASİ

Adalet ve Kalkınma Partisinin 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidar olmasıyla başlayan ve bugünlere gelmesinde ki güçlü çıkışı; hemşerimiz Ömer Çelik’i de güçlü kılmaya başlamıştı. Adeta Ömer Çelik mensubu bulunduğu Ak Parti ile özdeşleşerek birlikte büyümüş ve gelişmişti. Bugünlere baktığımızda da doğrular göz önünde.

Elbette ki; ‘kıymette paha ‘isime yakın olması çok önemli bir artı iken, yerinde ve zamanında kullanılmayan aklın-zekiliğin bir anlamıda yoktu. Zira günümüzde eftikten makamlarda bulunanların nasıl balıklama bazı gelişmelere atladıklarını, küçücük menfaatler için ne züppelikler yaptıklarına şahit oluyor ve görüyoruz.

ÖMER ÇELİK FARKLILIĞI

Ama hemşerimiz Ömer Çelik, Allah ailesi başta olmak üzere, emek koyup yetiştirenlere, rahleyi tedrisatından geçip bugünlere gelişine önemle katkı koyanlara bir Adanalı olarak ben teşekkür ediyorum. Bu işin siyaseti, beklentisi, dostluğu-düşmanlığı olmaz. Boşa demedik yiğidin hakkı yiğide diye.

Benim gibi farklı misyonların, ideolojilerin insanıda olsan Altının kıymetini sarraf bilir misali bir hemşeri olarak, memleketimize katkı koymak adına Ömer Çelik’in farklılığını görmeli ve yeri geldiğinde adam gibide destek olmayı bilmeliyiz.

Ömer Çelik el birliği ettiği ağabeyleriyle, kardeşleriyle çalışma arkadaşlarıyla önemli bir dayanışmayla; gerek yurt içinde, gerek Avrupa’da ve gerekse tüm dünyada olup biten gelişmeleri hadiseleri gün be gün enformasyon misali örnekle gündemde ki yerini belirleyerek hem partilerinin iktidarda ki yerini, hemde ülkenin konumunu iyi analiz ederek vatandaş nezdinde istikrarlılıkta çok ciddi merhaleler kat etmişlerdir.

REİS’İN MUHTEŞEM KOORDİNESİ

Kuşku götürmeksizin, tartışmasız Reis’in muhteşem koordinesi ve Ömer Çelik’e kadar uzanan en tepeden en alt parti delegesine kadar uzanan çalışmalar, ekip anlayışı; sosyal devlet mantığı; spordan siyasete-kültürden ekonomiye kadar başarıyı daim kılmıştır. İşte bu çıkışta, bu teşkilatlanmalarda, vatandaşla iyi günde kötü günde bütünleşmenin önemini çok iyi kavrıyorlardı. Bu oluşumlar hem partiyi hemde Ömer Çelik gibi; bilinçli, idealist; milli ve manevi duyguları yüksek siyaseti okuyan değerleri güne be gün güçlendiriyordu. Yoksa biz niye diyoruz; Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü. Aslında bu güç ülkemiz genelinde var. Ömer Çelik burada sadece bir sembol isim.

Dilerseniz bundan sonra;
3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından geçen 2 yıl sonra ki 2004 yılında yapılacak olan mahalli seçimlere ve Adana’ya. Kimileri bu kısmını 1983 de iktidara gelen merhum Özal’lı Anavatan Partisinin 24 Mart 1984 mahalli seçimleriyle benzeştirmeye kalksada işin doğrusu hiçte alakası yoktu. Anavatan mantığı ile Ak Parti uyuşmuyordu. Burada ki gerçek Sn. Recep Tayip Erdoğan’ın liderliği-siyaseti bilinen klasik siyasetin çok dışında. Partisini tek başına taşıyordu. Bana göre halen öylede.
Ömer Çelik’in Adana da mahalli seçim aşamasında ki tavrı desteklediği isim Adana’da ki toplantılar. Burasına müsaade ederseniz yarın devam edelim

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r