Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (4)

Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (4)

ABONE OL
Şubat 24, 2024 14:01
Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (4)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşar KARA – YANKI

Ömer Çelik’li Ak Parti Adana’da bir başka güçlü (4)

Bu arada Ömer Çelik TBMM’ye 2. Kez gidiyordu v e daha donanımlı olarak ve Adana’nın yine gücünü göstermişti. Ama bu kez Ömer Çelik artık Adana’da her ilçede, beldede, köyde ve mahallede tanınır olmuştu.

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi, Ömer Çelik’le ilgili soğuk, bön, ulaşılması zor, kendini beğenmiş gibi laflar edilse de işin aslı öyle değil. Farklı ve bilinen yapılanmadan ırak bir insan ama, başarılı bir siyasi. Başarısız diyenleri izlediğimiz zaman bu işin arkasında muhakkak kişisel bir beklentinin hâkimiyetini görürüz.

22 Temmuz 2007 yılında Ömer Çelik daha önceki döneme oranla daha güçlü, 2004 le başlayan ve 2009 mahalli seçimlerinde de Ak Partinin başarısı dikkatleri çekerken, bölgemizde de genellikle yerel seçimlerde aynı siyasi kimliklerin yerlerini korudukları görünür. Zaten bu sonuçların getirisi olarakta yan gelip yatıp zafiyet gösteren iktidar partisinin Belediye Başkanlıklarının 30 Mart 2014 da kayıplarını dolayısıyla AK Partinin iktidar partisi olmasına rağmen, adaylar üzerinde doğru tespitlerin olmaması haliyle seçimlerde kayıbı ortaya çıkardı.

ÖMER ÇELİK’İN ADAYLAR ÜZERİNDE TASARRUFU

Geri dönecek olursak, Ömer Çelik’in yurt dışı siyasi çalışmalarının yanı sıra ülkemizde ve bölgemizde yaptığı çalışmalar önemle dikkat çekerken, 10 yılı aşkın bir süre Genel başkan Danışmanlığı karizmaya katma değer ilave ederken, belirleyicilik noktasında da yerel ve genel seçimlere yönelik ağırlığını hissediyorduk.

ÇALIŞAN YERİNİ KORUDU. YAN GELİP YATAN BAŞKANLAR KAYBETTİ

Gerçi Adana bölümü biraz Sn. Erdoğan’ın daha çok tasarrufuna dahil olduğunu bilsekte Ömer Çelik’in nerede nasıl görüş ve düşüncelerini parti ve halk katmanına yönelik değerlendirmelerini bir bir Lidere aktarıp belirleycilikte rol oynadığı bir gerçek.
12 Haziran 2011 seçimleriyle beraber Ömer Çelik’in parti içinde ki etkinliği Adana hâkimiyeti artık maksimumlaşmaya doğru gidiyordu. Zaten muhalefet olanlar da zamanı geldiğinde bu bedeli çeşitli gerekçelerle görüyordu. Elbette kazançlı olarak değil parti içinde beklenti adına kayıplarıyla.
Ve nihayetinde Adanalı olarak hepimizin beklentileri hasletleri son buluyordu Ömer Çelik’in şahsında. Nasıl mı?

ÖMER ÇELİK BAKANLIĞIN YOLUNU AÇTI

O günün Başbakanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın Başbakanlığında 12 Haziran 2011 seçimleri sonucunda kurulan 61. Hükümette belirli bir süre sonra yenilenen kabinede; yanlış değil isem Ocak 2013 yılında hemşerimiz Adana Milletvekili Ömer Çelik, Ertuğrul Günay’dan boşalan Kültür ve Turizm Bakanlığına Bakan olarak atandı ve Ak Parti iktidarında Adana’dan bir bakanımız bile yok sözü böylece Ömer Çelik’in şahsında tarih olmuş oldu.
Ömer Çelik başarılı bir grafik çizerek kendisini bu alanda da önemle geliştirdi. Beni en fazla sevindiren ve etkilendiğim bölüm ise;

SN. ERDOĞAN VE ÇELİK’E ON BİNLERCE BOSNALI TEŞEKKÜR ETTİ

Yaşamımda kendime ilke edindiğim;
“Yeryüzünün Öğretmeni olabilmek için Gökyüzünün Öğrencisi olmak lazım” sözünün mimarı; Bosnalıların efsane Müslüman lideri büyük insan mücadeleciliğin örnek ismi değerli komutan Merhum Aliya İzzet Begoviç’in memleketi Bosna’ya giderek 8372 kişinin katledildiği Srebrenitsa soykırımının 18.Anma etkinliğine katılmasıydı. Ve burada verdiği toplumsal mesaj şuydu “ Türkiye’nin Bosna-Hersek ile olan yakınlığı, zamansal ve konjektürel değil. Bosna-Hersek’i hiçbir zaman kendi başına bırakmayacağız ve onun kendi başına kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Bizim gayretimiz Bosna-Hersek’in bundan sonra daha güçlü, ayaklarının üzerinde daha sıkı durabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Boşnak kardeşlerimizle olan bağımız, onlara ilgimiz ve desteğimiz ebediyete kadar devam edecektir.”
Bunun için binlerce değil on binlerce teşekkür almıştır Ömer Çelik.
Yine; Ömer Çelik’in Sayın Recep Tayip Erdoğan’la birlikte efsane liderin mezarını ayrı bir tarihte ziyaret edip dua etmeleri de çok önemli bir ayrıcalık olarak kalplerimizde iz bırakmıştır.

TURİZM ÇALIŞMALARI VE BÖLGEMİZ

Ömer Çelik’in 2 kere üstlendiği Kültür ve Turizm Bakanlığı döneminde yapılan Bölgemizde ki; tarihi, kültürel miraslarımızla ilgili çalışmalara: Anavarza’dan başlayıp, Misis Köprüsüne, Yumurtalık’tan Karataş Mağarsus’a kadar dizi dizi. Özelliklede Milli Mensucat fabrikasının yerinin Muhteşem bir Müzeye dönüşümü dikkatlere değer hizmettir.
Yarın; Siyasette yeni beklentiler, yeni isimler ve günlük politika üretenlerin kısa ömürleri…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r